Прикарпаття отримало 26 мільйонів гривень на зарплату лікарям – це третина від заборгованості
06 Гру, 2019 11:43
Цього тижня Прикарпаття отримало 26 мільйонів гривень на виплату заробітних плат лікарям, але це тільки третина від заборгованості.
Читайте також: Вимагав 67 тисяч гривень за перевірку знань: відомо, за що затримали керівника обласного Управління Держпраці
5 грудня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, інформує “Галка” з посиланням на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
Найперше та найбільш гостре питанням, яке розглянули учасники засідання стосувалося невиплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я області. Як зазначалося, цього тижня перерахували 26 мільйонів гривень, але це приблизно третина від необхідної суми для погашення заборгованості.
«Це як замкнуте коло, – каже голова комісії Манолій Піцуряк, – держава недодає коштів, а потім ще й накладає штраф за те, що ми не виплачуємо зарплати медикам».
З цього приводу послухали доповідачів в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ірину Кобельську, директора департаменту фінансів ОДА Ірину Мацькевич, начальника управління Держпраці в Івано-Франківській області Ігоря Росипайла, проте питання ще й досі залишається відкритим. До теми фінансування, розглянули й проект обласного бюджету на 2020 рік.
Крім того, в. о. директора департаменту охорони здоров’я розповіла про умови функціонування закладів вторинної та третинної медичної допомоги в умовах впровадження медичної реформи. Нагальними питаннями є перехід в комунальні некомерційні підприємства та підписання договорів з НСЗУ. А також подальше впровадження телемедицини.
Також на засіданні обговорили стан надання допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда в нашій області. З цього приводу доповідав заступник директора департаменту охорони здоров’я Володимир Чемний. Він назвав показники кількості стентувань за останні 9 місяців. Найвищий він у центральній міській лікарні, адже там цим займаються найдовше і становить 406 стентувань, в Коломийській ЦРЛ – 69, а в обласному кардіоцентрі 19, позаяк розпочали тільки нещодавно.
Ірина Кобельська доповіла про передачу цілісного майнового комплексу низки медичних закладів, а саме Коломийського міжрайонного фтизіопульмонологічного диспансеру, Коломийської районної інфекційної лікарні, Коломийського міжрайонного онкологічного диспансеру, Калуського протитуберкульозного диспансеру, КНП «Тисменицький протитуберкульозний диспансер» Тисменицької міської ради.
Для подальшого врегулювання цих та інших аспектів, постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я області обіцяла зібратись до кінця цього року ще раз.