Прикарпаття отримало шість мобільних інклюзивно-ресурсних центрів (ФОТО)

Автор: Застава Максим

22 Січ, 2020 10:27

Поділитись публікацією
Прикарпаття отримало шість мобільних інклюзивно-ресурсних центрів (ФОТО)

У середу, 22 січня, Івано-Франківська область отримала шість мобільних інклюзивно-ресурсних центрів.

Читайте також: Цуцилів, що на Надвірнянщині, офіційно хоче приєднатися до Франківської громади

Перші автомобілі отримають Інклюзивно-ресурсні центри у гірських районах, в яких дітям тяжче отримувати освітні послуги – Косівський, Верховинський, Богородчанський, Долинський, Рожнятівський, Надвірнянський.

Завідувач обласного інклюзивно-ресурсного центру Галина Іваночко розповідає, що в області є понад 6000 дітей, які потребують таких автомобілів. Роботу в автомобілях проводять дефектологи, логопеди й психологи, які можуть надати оцінку дитині, а також проводити заняття, інформує «Галка».

«Машини пристосовані для того, аби в них можна було зробити професійну оцінку якостей дитини з особливими потребами. Він обладнаний дидактичним матеріалом, який можуть використовувати різні фахівці», – говорить Іваночко.

Виконуючий обов’язки голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів каже, що автомобілі закупили коштом освітньої субвенції: 70% держбюджет і 30% – кошти області.

«В області створено 22 інклюзивно-ресурсні центри, які обслуговують понад 700 дітей. Цей показник краще, ніж минулого року. Нові автомобілі отримають Центри, які показують найкращі результати», – говорить Федорів.

Керівник інклюзивно-ресурсного центру в Долинському районі Іван Васьків розповідає, що там села знаходяться далеко один від одного, тому важко потрапляти до дітей. Раніше спілкування з фахівцями центру відбувалося в телефонному режимі, а якщо батьки мали можливість приїжджати в Центр, тоді вони сами привозили дітей на діагностику. В інших випадках замовляли авто і привозили декілька дітей.

«Якщо не проводити заняття весь час, то діти забувають і потрібно починати все спочатку», – говорить Васьків.