Прикарпаття – перше в Україні за смертністю від раку щитоподібної залози

Автор: Застава Максим

28 Тра, 2019 11:43

Прикарпаття – перше в Україні за смертністю від раку щитоподібної залози

Кількість летальних випадків від раку щитоподібної залози на Франківщині – найбільша в Україні.

Читайте також: У Франківську об'єднали дорослу та дитячу стоматполіклініки

Про це розповіли 28 квітня на прес-конференції за результатами місячника обстеження прикарпатців на рак шкіри, щитоподібної залози і меланоми.

Завідувач відділенням пухлин голови і шиї Прикарпатського клінічного онкологічного центру Василь Бойко каже, що такий місячник проводиться традиційно щороку.

“Нашим завданням було обстежити максимальну кількість пацієнтів. Загалом оглянули понад 700 пацієнтів і виявили 12 випадків меланоми шкіри, 120 патологій щитоподібної залози. Наразі онкологічні захворювання – на другому місці за смертністю після серцево-судинних. Якщо виявити рак на ранній стадії, то є багато шансів, що пацієнт зможе прожити довге життя”, – зазначив Бойко.

Медик додає, в області за останні роки збільшується кількість пацієнтів з меланомами, інформує “Галка“.

Онкохірург, професор кафедри онкології та хірургії післядипломної освіти ІФНМУ Василь Скрипко зауважив, що смертність від раку щитоподібної залози на Прикарпатті залишається найвищою в Україні.

“Така ситуація виникла через те, що у багатьох випадках захворювання діагностують вже на пізній стадії. Найшвидша діагностика дозволяє курувати благоприємний перебіг хвороби. Що стосується раку щитовидки, то в нашій області є два цитолога, які майстерно розбираються в щитоподібній залозі. Потрібно лише донести і роз’яснити людям про важливість обстежень. Тоді є всі шанси, що вони житимуть щасливо”.

Лікар-цитолог Прикарпатського клінічного онкологічного центру Оксана Загарук каже, що зараз обстеження дозволяють виявити кілька десятків патологій щитоподібної залози.

Медики нагадують, що головними факторами ризику на онкозахворювання залишаються вік і генетична схильність. Прикарпатцям радять хоча б раз на рік проходити обстеження.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry