Прикарпаттям прокладуть «Дорогу смаку» (ФОТО)

Автор: Застава Максим

02 Sep, 2020 13:29

Поділитись публікацією
Прикарпаттям прокладуть «Дорогу смаку» (ФОТО)

На території Івано-Франківської області створили мережу гастрономічних маршрутів під спільною назвою «Дорога смаку Прикарпаття».

Читайте також: "Судову гілку влади знівелювали". У Франківську говорили про повернення довіри до судів

Другого вересня творці проєкту детальніше розповіли про новий туристичний маршрут Прикарпаття, інформує «Галка».

«Дорога смаку» об’єднає місто Івано-Франківськ, Долинський, Коломийський, Тлумацький, Косівський, Верховинський райони та Яремчанську міську раду в єдиний туристично-гастрономічний маршрут.

Прикарпаття має багатий традиційних страв та сирів, які можуть приваблювати туристів. Виробники об’єдналися для опіки над «Дорогою смаку».

«Гастрономічний туризм» – інноваційний для України туристичний продукт, з високим потенціалом сприяння розвитку сільських територій: через підтримку виробників продуктів з географічним зазначенням та традиційних продуктів, збереження, зміцнення біорізноманіття ті культурної спадщини місцевих спільнот.

Поєднає не тільки локації з їжею, а й певні туристичні місця, які будуть цікаві іноземцям.

Експерт проєкту з розвитку гірських територій Тарас Антоняк наголошує, що Дорога знаходиться на перетині двох «доріг» – сільськогосподарського виробництва та надання туристичних послуг.

«Прикарпатська дорога будується на основі вже реалізованого проєкту «Дороги вина та смаку Бесарабії». Ми можемо отримувати підтримку від них», – говорить Антоняк.

Марія Маківенчук з Верховинщини, секретарка асоціації карпатських ватагів додає, що проєкт стане шляхом для сталого розвитку туризму в гірських територіях.

Створення «Дороги смаку Прикарпаття» – є одним з елементів ініціативи Проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні», щодо розвитку загальнонаціональної мережі гастрономічних маршрутів – «Дороги вина та смаку України».