Про останню роль акторів: творці вистави для дорослих «Мертві без поховання» розповіли подробиці прем’єри (ФОТО)

17 Лис, 2023 11:35

Поділитись публікацією
Про останню роль акторів: творці вистави для дорослих «Мертві без поховання» розповіли подробиці прем’єри (ФОТО)

Франківський драмтеатр 19 листопада покаже драму для дорослих “Мертві без поховання” – за однойменним твором французького драматурга Жана-Поля Сартра.

Інтерпретацію для українського глядача підготував литовський режисер Йокубас Бразіс разом із франківськими театралами, пише «Галка».

У центрі сюжету — часи Другої світової війни, з фокусом на діяльності французького опору. Сюжет розповідає про групу французьких партизанів, які потрапили у полон до колабораціоністів після невдалої місії.

За словами генерального директора, художнього керівника драмтеатру Ростислава Держипільського, литовський театр — один з когорти найцікавіших в Європі.

«Кажу це з власного досвіду, бо відвідував театральні фестивалі — так звані литовські шоу-кейси у цій країні, і дуже хотів, щоб наші актори попрацювали з литовськими режисерами. Така співпраця лише збагачує нас усіх. Співпраця з Йокубасом Бразісом — нова сторінка знайомства з європейським театром і класичною драматургією», – каже Держипільський.

Сартр, додає митець, писав про Другу світову війну, про колаборантів, про думки в очікуванні смерті. А литовська постановча група приїхала у країну, де війна триває і всі вони, на чолі з режисером, переживають цю реальність.

Йокубас Бразіс зазначає — над виставою працювали близько двох місяців. Це, додає режисер, унікальна інтерпретація, де події відбуваються всередині театру. Актори, які довгий час грають в одній виставі, потрапляють у стан, де вони не можуть відрізнити гру від реальності. Відтак митці опиняються у світі п’єси, намагаючись знайти театральний вихід для своїх героїв.

«Вистава показує людей, які чекають на смертну кару. І це також про акторів, які чекають на свою останню виставу. Що означає, коли найкращий друг стає героєм твого найстрашнішого нічного жахіття? І попри це, виставу потрібно завершити», – ділиться Бразіс.

Щодо роботи в Івано-Франківську митець зазначає, що намагався взяти якнайбільше з кожного дня й втілити все задумане.

Заслужений артист України Роман Луцький розповів, що його персонаж ставить перед собою питання, зокрема про страхи, які не дають жити.

«Що далі, коли ти їх перемагаєш і чи не занесе тебе боротьба зі страхами у неправильне русло? Сподіваюся, через мого персонажа глядач зможе знайти відповіді. Така моя історія», – каже Луцький.

Театрали зауважують, що вистава має вікове обмеження 18+ – через сцени насильства, оголення та нецензурну лексику.

Квитки вже доступні за посиланням – http://www.dramteatr.if.ua/show/mertvi-bez-pohovannya/, а також у касі театру.

Як писала Галка раніше, франківська акторка Марія Стопник знялася у серіалі “Голова”.

Читайте також: Команда франківського драмтеатру розповіла про значення та ідею Шекспірівського фестивалю (ПРОГРАМА)