Про трьох однокласників: Любомира Гузара, Юрія Шухевича та Бориса Білинського зняли фільм

Автор: Турій Роман

30 Сер, 2014 08:15

Поділитись публікацією
Про трьох однокласників: Любомира Гузара, Юрія Шухевича та Бориса Білинського зняли фільм

Документальний фільм “Сходи Якова” про трьох однокласників: колишнього голову УГКЦ, сина командира УПА та лікаря створили виключно на пожертви людей.

Допрем’єрний показ стрічки «Сходи Якова» відбувся у Києві, повідомляє «Радіо Свобода».

У центрі сюжету нового фільму – троє однокласників: колишній голова УГКЦ Любомир Гузар, син командира УПА Юрій Шухевич та медик в третьому поколінні Борис Білинський.

Життєві шляхи однокласників перетнулися через 70 років у львівській кав’ярні на даху старовинного будинку, де вони розмірковують через призму свого життя про долю України.

Над стрічкою працювала режисер та сценарист Леся Харченко.

«Їхні долі настільки кардинально розійшлися, що це просто дивовижно. Вони втрьох покривають весь спектр доль галицької інтелігенції того часу. Мені хотілося зробити фільм про покоління, про покоління наших батьків. Для когось це дідусі, та для мене це покоління мого батька. І мені здається, воно недооцінене, незрозуміле. Йому не віддано належне суспільством», – сказала режисерка.

Архієпископ УГКЦ Любомир Гузар, багаторічний політв’язень радянських таборів Юрій Шухевич та онкохірург Борис Білинський у 1944 році навчалися в одному класі Першої львівської гімназії. Та після завершення навчального року їхні долі розійшлися.

Любомир Гузар емігрував із батьками в Австрію, а звідти до США, потім переїхав до Рима, де став кардиналом і архієпископом.

Борис Білинський став онкохірургом у Львові –  одним із найвідоміших в Україні.

Третій герой фільму, Юрій Шухевич, через діяльність батька Романа Шухевича, який був командиром УПА, 31 рік свого життя провів у радянських таборах.

За словами Лесі Харченко ідея фільму сподобалася її головним героям, однак найважчим під час зйомок було викликати їх на відвертість.

Лейтмотивом стрічки є образ життєвого шляху з його перипетіями, який у фільмі символічно називають «сходами Якова». Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, із благословення якого створювалася ця стрічка, пояснив, що хотів би, аби якомога більше людей побачили стрічку.

На показі в Києві був присутній і Любомир Гузар. «Я є звичайна людина, одна з багатьох. Моя мрія бути Людиною. Я би дуже хотів бачити, щоб багато осіб бажали бути Людиною, собою. Бо бути Людиною, то є великий божий дар», – зауважив Любомир Гузар.

Кінострічка створювалася  в рамках документального веб-проекту «Любомир», присвяченого життю архієпископа. Наступний показ відбудеться у Львові 9 вересня.