Проблеми, які з’явилися внаслідок війни, це наші спільні проблеми. У Франківську назвали проблеми у сфері допомоги атовцям

Автор: Борис Марія

09 Лис, 2017 13:06

Поділитись публікацією
Проблеми, які з’явилися внаслідок війни, це наші спільні проблеми. У Франківську назвали проблеми у сфері допомоги атовцям

Очільник облдержадміністрації Олег Гончарук 9 листопада зустрівся із представниками Центру допомоги учасникам АТО.

Читайте також: У Франківську партія Гройсмана та «Платформа Громад» підписали Меморандум про співпрацю (ФОТО)

Метою заходу є обмін думками щодо вирішення актуальних питань.

Посадовець подякував їм за роботу, конструктивну критику та зауваження.
За його словами, болючим є питання щодо забезпечення земельними ділянками атовців. Також слід вирішити проблему соцзабезпечення.

“Мені приємно з вами працювати”, – звернувся він до волонтерів.

Очільниця Центру надання допомоги учасникам АТО Наталія Сербин нагадала, що їхня структура працює 2 роки. Наразі вже є багато вирішених проблем, та не все вирішується грошима. Є те, що портебує часу. Наприклад, реабілітація бійців.

“Пробеми, які з’явилися внаслідок війни, це наші спільні проблеми”, – зауважила вона.

Координатор проекту “Побратими” Андрій Фармуга відзначив, що позитиву у їхній роботі більше. В області є проекти “Творча криївка”, “З любов’ю у серці”, “Бандерівський схрон”. Їхні керівники успішно допомагають атовцям, хоча не завжди є підтримка.

“Дивно, що у деяких районах є байдужість. Після зустрічі з нами запропоновані заходи пройшли тільки у Галицькому, Снятинському та Тисменицькому районі.Богородчани, Бурштин та Городенка – тут не чекали ніяких розпоряджень і провели роботу”, – зазначив він.

Олег Гончарук дав доручення це виправити, адже дехто з представників районів каже, що проводити реабілітацію немає охочих.

“Це смішно. Кошти можна знайти у прозорій площині”, – зауважив Гончарук.

“Я розумію, що робота органах влади передбачає забюрократизованість.Але є людський фактор. Треба знайти гроші”, – додав Фармуга.

“Прикро, що Фармуга, який працює на громадських засадах, робить перші кроки, а у районах не допомагають”, – прокоментував атовець Василь Андріїв.

Сербин назвала проблемою й те, що не створений паспорт області, який би показував стан справ атовців. Хоча в області діє програма “Паломницькі тури”, для поїздки бійців коштів не знайшлося. Незадовільною є й реабілітація бійців, яка здійснюється державою. За її словами, воїнам дають путівки у незрозумілі санаторії, що не дає результату. Тут може бути корупція, бо на певні санаторії 3 роки з держави виділяються кошти.

Також волонтерка представила нового очільника Центру, атовця Андрія Демиденка.

Василь Андріїв зазначив, що реабілітацією атовців займаються 5 волонтерських організацій. З цього варто іншим брати приклад та підтримувати.

Гарним прикладом є Франківськ, де нещодавно почали безкоштовно обстежувати атовців. Коломия, Калуш та Яремче – це міста, де планують атовців забезпечити житлом, як це зробили в обласному центрі в рамках проекту атовців. Андріїв сподівається, що представники влади підуть на зустріч і підпишуть меморандуми.

“Хлопці готові працювати, їм треба у цьому допомогти”, – підсумував він.