Проблему викладання російської мови для студентів-іноземців обговорили у Франківську

Автор: Борис Марія

20 Тра, 2016 20:40

Поділитись публікацією
Проблему викладання російської мови для студентів-іноземців обговорили у Франківську

19 травня в ІФНМУ розпочався семінар-нарада «Комплекс навчально-методичного забезпечення дисципліни «Українська (російська) мова як іноземна» у вищих навчальних закладах МОЗ України», який триватиме два дні. Участь у заході взяли представники кафедр мовознавства з усіх медичних вишів України.

Семінар відбувається на базі ІФНМУ, оскільки кафедра мовознавства вишу є опорною кафедрою з дисципліни «Українська (російська) мова як іноземна» й відповідно основним координатором із методичного забезпечення у цьому напрямку для всіх медичних ВНЗ, інформують на сайті медуніверситету.

Основна мета семінару – клопотання до МОЗ із тим, аби впорядкувати та уніфікувати викладання дисципліни «Українська (російська) мова як іноземна», яка має чимало актуальних питань та які останнім часом постали особливо гостро. Серед них: невизначений статус дисципліни, історично обумовлені проблеми мовної політики в Україні, типові програми з дисципліни й досі перебувають лише на стадії підготовки, немає єдиної бази навчальних підручників і посібників, а також відсутній центр проходження стажування та підвищення кваліфікації викладачів. Окрім цього, деякі положення наказу МОН про викладання від 04.04.2006 року №260 не цілковито узгоджуються з кредитно-трансферною системою.

«Якщо студент-іноземець переводиться з одного ВНЗ в інший, часто виходить, що в нього інший рівень знань та підготовки, інша кількість набраних кредитів, – пояснює завідувач кафедри мовознавства ІФНМУ Світлана Луцак. – Ми зіштовхнулися з такою ситуацією, коли торік до ІФНМУ переводилися чимало студентів-іноземців із університетів на окупованих територіях України».

Наразі в ІФНМУ на факультеті підготовки іноземних громадян навчається 1537 студентів.

Завідувач кафедри мовної підготовки Запорізького державного медичного університету Катерина Гейченко розповідає, що програми «Російська мова для студентів-іноземців підготовчого відділення» і «Російська мова для студентів-іноземців основних факультетів» існує в їхньому виші вже близько 20 років. Викладання елементарного курсу української мови для іноземців на підготовчому факультеті здійснюється відповідно до програми, яку отримали з МОЗ ще в 2005 році. «Однак вся система освіти України вже перейшла на модульно-трансферну систему за європейським зразком, тому необхідно врахувати ці вимоги», – зазначає Катерина Гейченко. .

У рамках семінару працюють два круглі столи, де учасники обговорять і затвердять проект програм «Українська мова як іноземна для україномовних груп», «Російська мова для підготовчих відділень» та «Російська мова для російської форми навчання».