Проект бібліотекарки з Франківська став одним із найкращих в Україні
30 Лип, 2016 19:22
Нещодавно працівник бібліотеки ІФНМУ Ганна-Анастасія Мельничук виграла у «Школі ефективного урядування: адвокасі» та здобула грант на реалізацію власної ідеї, що стосується пропагування бібліотечної справи. З-поміж 156 кандидатів з усієї України її проект потрапив у трійку найкращих.
Вже до кінця серпня дівчина повинна завершити роботу над зйомкою мотиваційного відеоролика про бібліотеки та створенням фотовиставки. Потім проект «гастролюватиме» місцевими вишами.
Так Ганні-Анастасії вдалося зробити черговий крок на шляху до мрії. У своїх 24 роки дівчина мріє про ідеальну бібліотеку. Ганна-Анастасія Мельничук, член Української бібліотечної асоціації, шалено закохалася в книги ще з самого дитинства. Почала з казок і дійшла аж до тих доленосних творів, які назавжди змінюють світогляд. Для неї такими рушіями стали «Кульбабове вино» Рея Бредбері, «Степовий вовк» Германа Гессе, «Жага життя» Ірвінга Стоуна. Остання книга безповоротно надихнула дівчину на глобальні зміни та дала зрозуміти, що кожна людина повинна присвятити своє життя улюбленій справі.
Першим її проектом стала участь у Школі молодіжних лідерів, що відбувалася минулого року в столиці. Дівчина презентувала свою ідею, яку виношувала вже довгий час – створення бібліотеки абсолютно нового формату, такої, що стане осередком життя активної громади, а не місцем тиші.
«Я хочу, аби люди зрозуміли, що в бібліотеці можна захопливо проводити час, – пояснює Ганна-Анастасія. – Окрім того, що читати, там ще можна влаштовувати фотосесії, цікаві майстер-класи і семінари, зрештою, там можна просто поласувати кавою зі смачним десертом, ба навіть відпочити, зручно вмостившись на гамаку. В ідеалі така бібліотека повинна працювати цілодобово чи принаймні до опівночі».
Також Ганна-Анастасія Мельничук уже втілила проект «Бібліоаптечка», який профінансувала Британська Рада в Україні. У рамках проекту Івано-Франківській міській дитячій клінічній лікарні подарували невеличку іграшкову хатинку-бібліотеку, де зберігатимуться різноманітні книги. Малюки і їхні батьки завжди зможуть звідтіля взяти почитати будь-яке видання. У «Бібліоаптечці» є книги для дітей віком від п’яти до 18 років, настільні та розвиваючі ігри.