“Проект “Новоросія” і збройний конфлікт на Сході мають вплив ззовні”, – розповів німецькому виданню Сергій Жадан

Автор: Турій Роман

31 Jul, 2014 17:36

Поділитись публікацією
“Проект “Новоросія” і збройний конфлікт на Сході мають вплив ззовні”, – розповів німецькому виданню Сергій Жадан

Відомий український письменник Сергій Жадан дав інтерв’ю авторитетному німецькому виданню Der Spiegel. Жадан розповів, що в Україні ніколи не існувало умов  для протистояння, а також запевнив, що не жаліє про свою участь на Майдані.

В інтерв’ю Жадан завив, що «за останні 23 роки незалежності України не існувало жодних передумов для виникнення на Сході збройного конфлікту, ані під час подій 20014 року, ані на початку протистояння 2013: «Для мене це є свідченням того, що всі ці псевдо-республіки, проект «Новоросія» мають вплив ззовні. Російська зброя, російські найманці… Від початку цього начебто протистояння Росія грала визначальну роль», повідомляє Cultprostir.

Сергій Жадан висловив занепокоєння державною політикою щодо цензурування російських фільмів та обмеження ввозу книжок. Хоча й визнав, що кількість українофобських настроїв в окремих літературних творах і кіно з Росії дійсно неприємно вражає.

«Ви хочете спитати, чи я не шкодую про свою участь в подіях на Майдані? Звичайно, ні. Зараз, ясна річ, є люди, які кажуть, що краще б залиши все як раніше. Тоді б не було стільки жертв. Смерть людини немає виправдання та нічим не компенсується. Але революційні ситуації не з’являються не звідки, завжди є причини. Українське суспільство не хоче жити, як раніше. Ми продовжуємо свою боротьбу, навіть якщо доведеться сплатити високу ціну», − зробив висновок Сергій Жадан.