Проектом “Доступні ліки” можуть користуватися втричі більше франківців, – заступник міністра охорони здоров’я

Автор: Людмила Баран

19 Тра, 2017 14:19

Поділитись публікацією
Проектом “Доступні ліки” можуть користуватися втричі більше франківців, – заступник міністра охорони здоров’я

У проекті “Доступні ліки” є резерв для того, щоб відшкодовувати купівлю медичних засобів у два-три рази більшій кількості пацієнтів, ніж зараз. 

Читайте також: Бачу, що я там потрібен, тому і йду, - мобілізований іванофранківець

Про це на брифінгу 19 травня в Івано-Франківській обласній адміністрації сказав заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Він навів приклад Івано-Франківська, який на реалізацію пректу “Доступні ліки” на місяць  2 мільйони гривень, а використав всього 700 тисяч. Це середній рівень використання коштів проекту по Україні.

Загалом 18 мільйонів гривень на реалізацію проекту отримує Івано-Франківщина. Область посіла десяте місце за реалізацією лікарських засобів. 25 тисяч прикарпатців скористалися програмою, один середній чек – 35 гривень.

Всього уряд передбачив півмільярда на компенсацію вартості препаратів для пацієнтів.

Зараз це стосується таких захворювань, як цукровий діабет, серцево-судинні хвороби та бронхіальна астма. Саме ці недуги є найбільш поширеними та загрозливими для українців. Наприклад, 67 зі ста померлих хворих помирають від серцевих недуг. Також захворюванея на бронхіальну астму стає все більш поширеним не лише в Україні, а й у світі.

Планується збільшити кількість типів недуг, ліки від яких будуть у проекті. Це можуть бути такі напрями, як захворювання дітей, онкологія та алергії. В уряді звернулися до експертів, щоб вони запропонували розширення нозологій.

Зараз у програмі “Доступні ліки” 157 торгових найменувань. Це двадцять європейських виробників, 15 українських, також  – Індія та Ізраїль.

“Всі, хто готовий торгувати за граничними цінами входять у проект”, – сказав Ілик.

Граничну ціну на ліки визначають за середньою у Європі.

Рецепт на ліки має бути виписаний за діючою речовиною. В аптеці пацієнтові пропонують ті засоби, які її містять і можуть бути  безкоштовними чи з невеликою доплатою.

Найбільш позитивним аспектом програми Роман Ілик вважає те, що тепер пацієнти будуть частіше відвідувати лікарів. У медиків тепер є інструмент, щоб  запобігати високій смертності та ускладненням.

“Це дуже важлива складова, оскільки хворі вже відвикли ходити до лікаря. Вони займаються самолікуванеям або “гуглтерапією””, – зауважив Роман Ілик. – Візит до лікаря раз у місяць – це норма, яка має обов’язково дотримуватися під час лікування”.

 

Теги: