Професійне очищення зубів: що це й для чого потрібне

05 Тра, 2021 11:43

Поділитись публікацією
Професійне очищення зубів: що це й для чого потрібне

Найякісніший домашній догляд за порожниною рота не гарантує, що всі рештки їжі та наліт будуть видалені. Навіть сучасні електронні зубні щітки з різним рівнем щетинок не можуть дістатися віддалених куточків.

Найпідступніша проблема — зубний камінь. Це затверділий наліт і залишки слизового епітелію, які осідають на поверхні емалі й просочуються в ділянки під яснами, провокуючи низку захворювань. Боротися з ними звичайними методами не вийде — потрібна професійна чистка https://porcelain-dent.com.ua/service/hygiene/professional-teeth-cleaning, яку пропонують спеціалісти клініки Porcelain.

Завдання та переваги професійної чистки

По суті, лікувальні маніпуляції у спеціаліста — це профілактичні дії, завдяки яким можна виявити проблеми на ранніх стадіях і ліквідувати чинники, які провокують хвороби. Професійна чистка дає змогу:

  • позбутися каменю, нальоту, різних решток між зубами та яснами;
  • освітлити на один-два тони емаль, вирівняти колір;
  • відтермінувати накопичення наступних відкладень, адже після полірування — обов’язкового етапу — поверхня зубів стає гладенькою, нальоту просто нема за що «зачепитися»;
  • укріпити емаль, оскільки професійне очищення завершується мінералізацією — не входить у вартість, призначається за необхідності.

Проте, цю процедуру роблять не тільки з естетичною і профілактичною метою, вона необхідна у разі встановлення брекетів — https://porcelain-dent.com.ua/service/ispravlenie-prikusa/braces, перед початком комплексного стоматологічного лікування.

Окрім ретельної чистки, антимікробного ефекту, процедура має такі беззаперечні переваги:

  • запобігає швидкому утворенню нальоту;
  • зменшує запалення;
  • впливає на обмінні процеси та процеси мінералізації;
  • посилює захисні природні реакції;
  • позбавляє від неприємного запаху з рота.

Методи професійного очищення

Залежно від стану ротової порожнини, супутніх захворювань та інших чинників лікар обирає ту чи іншу техніку втручання. Найпопулярнішими серед них є:

  1. Механічне очищення зубів. Попри наявність сучасніших методів, цей не втрачає актуальності через свою ефективність та відносну безпеку, але потребує від спеціаліста чималого практичного досвіду й великих затрат часу. Призначається, якщо обсяг роботи невеликий.
  2. Ультразвук. Безпечний метод, який не пошкоджує тверді тканини, ефективно знімаючи з них зубний камінь. Переваги: швидкість маніпуляції, безпека, можливість дістатися до найглибших ділянок під яснами.
  3. Повітряно-абразивні системи, зокрема Air Flow. Спрей із повітря, води та дрібнодисперсного порошку руйнує м’який наліт і відновлює природний колір зубів.

Для досягнення максимального ефекту ці методи часто комбінують.