“Професійний політик та військовий, але найголовніше – великий патріот”, – голова ОДА Андрій Бойчук про Романа Шухевича

Автор: Зелінська Таня

30 Чер, 2021 20:12

“Професійний політик та військовий, але найголовніше – великий патріот”, – голова ОДА Андрій Бойчук про Романа Шухевича

Сьогодні, 30 червня, виповнюється 114 років з дня народження Романа Шухевича (1907-1950) – політичного та військового діяча, головнокомандувача УПА.

Читайте також: Бійці прикарпатської "десятки" перемогли у змаганнях із найшвидшого сходження на Говерлу (ФОТО)

Голова Івано-Франківської ОДА Андрій Бойчук написав привітальне слово з нагоди цієї дати. “Галка” передає публікацію без редагування:

Україна – держава героїв. Тут народжуються люди, які у потрібний час готові стати на захист рідної землі і йти до останнього заради великої мети.

Такою знаковою та визначною особистістю був Роман Шухевич. Він – це професійний політик та військовий, але найголовніше – великий патріот.

В історії України є чимало відомих постатей, які у різні періоди боролися за державу. Та Роман Шухевич без перебільшення особлива людина, не схожа ні на кого. Він не керував повстанцями з інших країн, а йшов разом з ними у бій. За ідею незалежної України він бився, вбивав, перемагав та загинув сам.

В 1943 році на плечі Шухевича лягла відповідальність за увесь визвольний рух. І він очолив його із гордістю, холодним розумом і палким серцем. Ставши Головою Проводу ОУН та Головним Командиром УПА, Шухевич долав ті ж випробування, що й сотні тисяч повстанців. Він добре усвідомлював, наскільки важливо перетворити повстанський рух із суто партизанського в державницький. Саме тому Шухевич став ініціатором створення Української Головної Визвольної Ради, тодішнього підпільного парламенту. І це був важливий крок у боротьбі за Україну.

Сьогодні ми відзначаємо 114 років від дня народження Романа Шухевича. І в цей день хочеться згадати цю велику людину і вкотре подякувати за його чин. Колись він повів за собою патріотів, і зараз його справу продовжують мільйони українців.

Слава Роману Шухевичу! Слава Україні!

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...