Профілактика гінекологічних захворювань позитивної динаміки не дає – місцевий лікар

Автор: Турій Роман

24 Лис, 2014 11:01

Поділитись публікацією
Профілактика гінекологічних захворювань позитивної динаміки не дає – місцевий лікар

Серед різних відділень міського пологового будинку особливо важливим є перше гінекологічне відділення, адже тут лікуються жінки з різними захворюваннями. Ряд пацієнток отримують консервативну терапію, проходять підготовку до операції.

Читайте також: Вона знає talk: франківкам розповіли, як відкрити власну сексуальність (ФОТО)

Найчастіше лікарі оперують пухлини додатків матки і самої матки – фіброміоми, кисти, кістоми, багато операцій виконують з приводу жіночого непліддя, або ендометріозу, як причини непліддя. Є жінки, яких оперують через запущені запальні процеси жіночих статевих органів.

«На жаль, не дивлячись на розмаїття інформації для жінок щодо профілактики захворювань, позитивної динаміки ми не відмічаємо. Жінки потрапляють до нас з великими пухлинами, із занедбаними запальними процесами, іноді з такими задавненими захворюваннями, що, після обстеження, пацієнтку вимушені перевести до онкологічного диспансеру», – розповідає завідуюча відділенням оперативної гінекології Галина
Колісник.

За її словами, відділення розгорнуте на 40 ліжок, тут виконують так звані великі і малі операції. До малих відносяться інструментальні ревізії порожнини матки, зашивання шийки матки, кисти бартолінової залози, травми геніталій, які досить часто трапляються у дівчаток, які падають з велосипеда.

Великі операції, натомість, проводять у порожнині живота, в малому тазу – це видалення матки, видалення додатків матки, різного роду пластичні операції. Операції є різні і по об’ємах, і по доступу – лапоратомні, коли живіт розрізається, і лапороскопічні – коли медики роблять тільки проколи.

За 9 місяців поточного року у першому гінекологічному відділенні виконано 372 операції,  з них 225 операцій – методом трансабдомінальної лапороскопії, тобто за допомогою новітнього впровадження – малоінвазивної хірургії, який тут запровадили з 2008 року.

«За ці роки відділення укомплектовано новітньою сучасної апаратурою. Вдалося закупити нові лапороскопічну стійку, маніпулятори, операційні столи, дихальну апаратуру. У лапораскопічній операційній провели ремонт», – наголошує головний лікар міського пологового будинку Михайло Прудніков.

Практично в усіх приміщеннях проведено заміну старих, встановлених ще в 1991 році, вікон на нові, теплозберігаючі. Для зручної роботи молодшого персоналу закуплено інвентар – розчини, миючі середники і нянечки працюють за рекомендованими схемами та наказами Міністерства охорони здоров’я. Відділення оперативної гінекології пройшло попередній аудит і усі необхідні перевірки, тому 26 листопада отримає нагороду – табличку «Чистий відділ – безпечний для пацієнта». Це важлива відзнака, для міського пологового будинку вона – перша. Але незабаром, хочеться вірити, такі таблички з’являться у кожному відділені лікарні.

Любов Загоровська