Франківців запрошують на зустріч з Тарасом Прохаськом, де він розповість про свою нову книжку з «кротячої епопеї» – «Як зрозуміти козу». А також – про східні подорожі відомого польського письменника Анджея Стасюка. Зустріч відбудеться у вівторок, 24 листопада, у книгарні “Є”. Початок – о 18:00.
Цієї осені у «Видавництві Старого Лева» вийшло одразу дві книжки, до яких має причетність Тарас Прохасько. Це – третя і заключна частина «кротячої епопеї» «Як зрозуміти козу», яку він написав разом із Мар’яною Прохасько. Також – переклад з польської роману «Схід» Анджея Стасюка.
“Попри те, що переклад «Сходу» і кротяча історія «Як зрозуміти козу» розраховані на читачів різного віку, у цих книгах є багато спільного. І йдеться не лише про причетність до них Прохаська, а найперше – про подорожі і пошук порозуміння у книгах. Це тексти про нову географію, мову, реальність. Анджей Стасюк, вирушаючи у найскладнішу і найнеймовірнішу подорож свого життя, прагне знайти точки порозуміння між європейською людиною і мешканцями Китаю чи Монголії. Він відкриває для себе «дивних східних людей» з нового боку, вивчає мову їхнього тіла, поведінку, звичку одягатися. Український переклад Тараса Прохаська органічно доповнює стасюківські пошуки нових світів, спробу подолати «страх Сходу і зневагу Заходу».
Маленькі герої книги Тараса Прохаська і Мар`яни Прохасько також вирішують покинути зону комфорту задля пізнання нових земель. Мешканці Букового лісу вперше у житті, попри страх і ризик, вирушають у манрівку морем, знаходять новий острів і знайомляться з його дивними мешканцями – козами. Знайти ключ до порозуміння героям непросто, проте Прохасько точно знає кілька методів, що допоможуть порозумітися і позбутися страху невідомого. Книга Тараса і Мар’яни Прохаськів «Як зрозуміти козу» – про важливість розширення горизонтів у нашому житті. Впродовж трьох років Прохаськи описували пригоди мешканців Букового лісу. У перших двох книгах маленькі герої книги досліджували, «Хто зробив сніг», проводили детективне розслідування, «Куди зникло море»”, – повідомляють організатори.