«Межа проходить у нас в голові», – івано-франківський фотомитець стилю “ню” Сергій Мосевич

Автор: Борис Марія

23 Лют, 2016 11:23

«Межа проходить у нас в голові», – івано-франківський фотомитець стилю “ню” Сергій Мосевич

Сергій Мосевич – фотограф за професією та станом душі. Він один з небагатьох у Івано-Франківську, котрий фотографує у стилі ню. В інтерв’ю для «Галки» митець розповів для чого робить світлини оголених жінок , де межа між еротикою та вульгарністю і чим подобається йому Івано-Франківськ.

Читайте також: Франківський митець влаштував "гарячу" фотосесію біля замерзлого водоспаду (ФОТО)

– Розкажіть про свій проект «IF city project».

– Все почалося у 2013 році. Тоді задумка була така: фотографувати красивих дівчат на фоні гарних місць у Івано-Франківську. Хотів розказати більше про місто, показати його, зацікавити людей дивитися не на гламурні, попсові місця, а на щось більш незвичне. Багато фотосесій було на дахах, на закинутих заводах. От наприклад на стометрівці є стара закинута шоколадна фабрика, їй більше ста років. Поки Україна незалежна, фабрика пустує, розвалюється і нікому не потрібна. Але тим не менш, це дуже цікаве місце.
Мосевич, Фотограф-2030

Щодо оголеності моделей, то це не є самоціль. Є ж багато фотосесій в одязі, є й без нього. Підходи різні. Може бути просто цікава фотографія ню, коли зображена красива дівчина.  А буває, щоб розкрити жінку з середини, є сенс її оголити. Тоді вона забуває про роботу, буденні клопоти, від цього легше абстрагується та показує свою внутрішню сутність.

Минулого року  сфотографував у стилі ню близько 20 дівчат. Такі фотосесії тривають приблизно 2-4 години.


– Які відчуття хочете передати глядачеві, знімаючи оголених моделей?

– Мова не йде про те, щоб глядачі світлин оцінювали жінку. Я показую красиві місця та красивих людей. Це дуже просто. Натомість історію, те, що відбувається в кадрі, я залишаю  на розсуд глядача.

Хотілося б привертати увагу до того, що Івано-Франківськ – це не тільки незграбні новобудови. Це місто з великою історією і гарною архітектурою. Це місто красивих людей.

– Працюєте  тільки з дівчатами модельної зовнішності, чи й з тими, у кого тіло не ідеальне?

– Якщо говорити про внутрішню красу, то мови про ідеальну зовнішність немає. Жінки насправді всі варті уваги.

– Як думаєте, для чого героїні світлин ню роздягаються перед фотокамерою?

– Фотографував багатьох самодостатніх та впевнених у собі жінок, які нічого нікому не хочуть доказувати. Хоча всіх під одну лінійку рівняти не будемо, по-різному буває. Хтось хоче запам’ятати себе молодою, красивою. Є старші дівчата, які мають кількох дітей, але інтенсивно займаються спортом, доглядають за собою та шикарно виглядають.

Мосевич

Якщо людина почуває себе скуто, бо раніше не брала участі в таких фотосесіях, то є сенс починати зйомку в одязі й потрохи звільнятися від нього. Тут дуже допомагає спілкування. Треба розказувати, пояснювати, чого я хочу та запитувати, чого хоче модель.

Іноді я бачу певний кадр у голові й хочу його зробити. Тоді підказую моделі,як вона має позувати. Комусь цілу історію розказую заради одного кадру. Треба, щоб людина зрозуміла мене, перейнялася думкою і змогла її здійснити.

Мосевич

– Моделей для ню-фото сесій ви шукаєте, чи шукають дівчата вас?

– Буває по-різному. Наприклад, у мене є якась задумка і я шукаю моделей. Чи навпаки, вони звертаються з власними ідеями, які хочуть реалізувати.
Мосевич

– Яка фотосесія найбільше запам’яталася та чим?

– Найбільше запам’ятовуються останні фотосесії. Особливо, якщо це атмосферна зйомка з шикарними краєвидами і харизматичними моделями. От нещодавно люди відреагували на світлини біля замерзлого водоспаду.

Мосевич, водоспад

Ідея ця виникла дуже давно, але не було дівчат, які б погодилися у холодну пору року роздягнутися та ще й десь за містом в екстремальних умовах. А цього року знайшлися загартовані дівчата, котрі купаються взимку в річці. На фотосесію зібралася велика компанія – моя дружина, чоловік однієї з моделей. Був чай та теплі пледи.

До речі, згаданий чоловік пишається своєю дружиною, дуже пишається нею, каже, що вона у нього найкраща і молодець, що наважилася на таке.

– В рамках проекту доводилось фотографувати оголених чоловіків?

– У мене чоловічих ню фотосесій не було. Хоча всяке може бути.   Інколи фотографую оголені сімейні пари, тому маю певний досвід роботи і з чоловіками.

– Ваші роботи у стилі ню критикували?

– Критика це нормально. Я на неї не реагую, не бачу в цьому сенсу.  Наприклад, вже згадана фотосесія біля водоспаду. Мене дивує реакція людей. Я та модель пишемо, що всі здорові, всі добре себе почувають, ніхто не замерз, все ок. А люди пишуть: та нє , ти вже хвора, ти в лікарні. Це дивно і дико. Я не садист, не мучу людей. Для мене важливо, щоб моделі було комфортно.

Мосевич, Фотограф-2022

До речі, ню фотосесія у Франківську не відсутня, але фотографів, порівняно з іншими містами України, менше. Це не комерційний жанр, а персональні зйомки.

Люди не знайомі з цим жанром. Хоча зараз в Інтернеті є все, але не всі готові сприймати ню фото. Тому в нас трошки дивно на це реагують. Але мушу відзначити, що критики менше ніж захвату й естетичного задоволення.

– Як вважаєте, де грань між еротикою та вульгарністю, чи навіть порно?

– Межа проходить у всіх у голові. Коли є статевий акт, то це окрема тема. Мене цікавить красива фотографія, арт. Тому не бачу різниці – відкриті груди, чи ні.

Я працюю з людьми, які рухаються, дивляться вперед, які розуміють, що зараз не XI, а XXI століття. Часи змінюються.

– Виставку організувати плануєте?

– Планував давно, але потім відбулася Революція Гідності, було якось не до того. Було недоречним афішувати та розкручувати цю тему. Можливо до цього повернуся.

– Що найбільше подобається фотографувати?

– Зараз в планах зйомка в Баварії.  Також для мене є важливим показати людину з середини, тобто люблю робити психологічні портрети, речі, які розкривають людей.
Мосевич, Фотограф-2016

– Ваша дружина до моделей не ревнує?

– Ми досить часто фотографуємо разом. Вона теж фотограф і все розуміє. Ми знайшли один одного і дуже вдячний їй за підтримку.

– Гарні роботи виходять у будь-який час доби, чи потрібен особливий настрій? Що вас надихає?

– Найважливіше налаштуватися, особливо, коли мова йде про фотосесію, яка планувалася протягом місяця і багато сил вкладено ще до початку зйомки. Інша справа,  коли фотографую один портрет, чи випадкове фото.

Мосевич, Фотограф-2049

Ми з дружиною любимо подорожувати. Для нас це великий мотиватор, в дорозі ми знаходимо натхнення. Мріємо провести фотосесію в Ісландії.

Розмовляла Марія Борис

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...