Проєкт держбюджету-2020: збільшення мінімалки і зменшення податків

Автор: Застава Максим

16 Вер, 2019 08:20

Проєкт держбюджету-2020: збільшення мінімалки і зменшення податків

Кабінет міністрів України у неділю, 15 вересня, вніс до Верховної Ради проєкт державного бюджету на 2020 рік, відповідне подання опубліковано на сайті парламенту.

Читайте також: Ощадбанк відкриває доступ мікро- та малому бізнесу до державної програми "Доступні кредити 5-7-9%"

Тексту законопроєкт поки що немає, але на брифінгу 15 вересня прем’єр-міністр Олексій Гончарук та економічний блок уряду озвучили основні цифри бюджету-2020.

Доходи бюджету запланували на рівні 1 трн 79 млрд гривень. Витрати – у розмірі 1,17 трлн гривень, дефіцит бюджету – 2,09%. Середній курс долару до бюджету не закладено, але у макропрогнозі уряду він встановлений на рівні 28,2 грн/долар.

Видатки на оборону збільшаться на 33,8 млрд гривень – до 245,8 мільярдів. На забезпечення енергетичної незалежності передбачено 2 мільярди, на розвиток дорожньої інфраструктури – 74,4 мільярда, фінансування Пенсійного фонду – 172,6 мільярда.

На погашення і обслуговування держборгу виділять 438,1 мільярди доларів. І це “дуже багато”, на думку міністерки фінансів Оксани Маркарової.

Також у проєкті закладено збільшення мінімальної зарплати та поступове зменшення податків з вирівнюванням їх для усіх платників. За словами прем’єра, уряд не має наміру підвищувати податки, щоб нарощувати доходи.

“Ми хочемо якомога ефективніше витрачати кожну копійку платника податків. Податки потрібно поступово зменшувати, але робити їх рівними для всіх, тому що неправильно, коли податки високі, а платить їх незначна частина бізнесу”, – цитує Гончарука “Громадське”.

Водночас мінімальна заробітна плата має зрости на 550 гривень – до 4723 грн, наголосила міністр фінансів Оксана Маркарова

“Мінімальна заробітна плата, яка закладається у цей бюджет, збільшується на 550 гривень і складатиме станом на 1 січня 2020 року 4723 гривні”, – зазначила Маркарова.

За її словами, це відповідає показникам зростання, і в уряді вважають, що збільшення цієї цифри не відповідало б росту продуктивності.

“Наше ж головне завдання – це економічне зростання, зокрема через зростання економічної ефективності. А загалом це досить суттєве зростання мінімальної заробітної плати”, – цитує міністерку “Укрінформ”. Вона додала, що відповідно у проєкті держбюджету-2020 збільшуються видатки на оплату праці і грошове забезпечення.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...