Проєкт Держбюджету на 2020 рік суттєво зменшує доходи місцевого самоврядування, – франківська депутатка Савчук

Автор: Застава Максим

13 Лис, 2019 12:49

Проєкт Держбюджету на 2020 рік суттєво зменшує доходи місцевого самоврядування, – франківська депутатка Савчук

Міські голови, правління асоціації міст (АМУ), народні депутати зустрілись з прем`єр міністром Олексієм Гончаруком та представниками Уряду, адже місцеві громади хвилює формування бюджету на 2020 рік та різке зменшення доходів на місцях.

Читайте також: Область на 100% забезпечена необхідними вакцинами - Шмигаль

Про це у мережі Фейсбук повідомила франківська нардепка Оксана Савчук.

“Річ в тому, чи буде наше місто розвиватись в майбутньому. По факту замість обіцяної децентралізації, громади отримують зменшення основних дохідних джерел місцевих бюджетів і централізацію в питаннях місцевого розвитку”, – пояснює Савчук.

На місця планують перекласти тягар державних соціальних гарантій, який неможливо потягнути не тільки Івано-Франківську, а й всім містам України. Поданий урядом проєкт Держбюджету на 2020 рік суттєво зменшує доходи місцевого самоврядування і це при тому, що збільшено сфери відповідальності громад.

Так, фінансовий ресурс (субвенції, дотації) місцевим бюджетам не дозволить містам якісно виконувати власні та делеговані нам повноваження. А це, в свою чергу, відобразиться на людях та на розвитку інфраструктури, на охороні здоров’я, освіті та соціальному захисті.

В проєкті Держбюджету на 2020 рік для міст і селищ: не підтримано норму щодо зарахування частини акцизного податку на пальне до дохідної частини місцевих бюджетів, що суттєво вплине на розвиток міст, не в повному обсязі встановлено розмір освітньої та медичної субвенції, не забезпечено оплату з Державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв’язку.

“Вже мовчу про скасування нічного тарифу на освітлення, підняття цін на електрику тощо. Всі ці кошти громади не отримають, якщо буде ухвалений Держбюджет у такому вигляді”, – підсумувала Савчук.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...