Проєкт будівництва моста-довгобуда на Пасічну в Івано-Франківську знову змінять: треба врахувати зміни до Державних будівельних норм щодо користування спорудою людям з особливими потребами.
Про це інформує “Галка” з посиланням на начальника Управління капітального будівництва міської ради Романа Галіпчака під час брифінгу третього липня.
Міст на Пасічну планують облаштувати для маломобільних груп населення, згідно зі зміною від 2018 року Державних будівельних норм про “Інклюзивність будівель і споруд”. Для цього потрібно змінити проєкт будівництва моста.
“Проєкт по мосту був виготовлений у 2017 році. Там не були враховані зміни, які пройшли в ДБН вже у 2018-2019 роках. Ми корегуємо проєкт, враховуючи всі пандуси, заїзди та виїзди на міст для маломобільних груп населення. Зі сторони вулиці Надрічної буде влаштовано пандус, щоб люди могли спокійно потрапити з моста на дамбу зі сторони вулиці Надрічної. Далі люди будуть рухатись на вулицю Набережну і на вулицю Промислову. Це все буде враховано”, – розповів Роман Галіпчак.
У травні Руслан Марцінків називав нову ймовірну дату завершення будівництва моста – до кінця 2024 року.
Камінь під будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська урочисто заклали у травні 2016 року. Будівництво обіцяли розпочати в травні 2017. Однак тендер провели лише у вересні того ж року: перемогу у торгах з рекордно низькою ціною в 120 млн грн здобула київська фірма “Мостобудівельний загін № 112”.
Наприкінці 2018 року міст був готовий на 30%. Вартість зросла вже до 350 млн грн. Тоді ж виявилося, що на другий рік будівництва досі невідома конфігурація заїздів на міст.
Після паузи на початку 2019 в мерії оголосили про “новий етап будівництва“. Полотно моста було “майже готове” у червні 2019. Тоді ж роботи знову зупинилися, і Марцінків звернувся по фінансову допомогу до президента та уряду. Міст вартував вже 426 млн грн.
В листопаді 2019 мерія намагалася оформити кредит на будівництво. Добудувати обіцяли до кінця 2021 року. Або навіть 2020-го. В грудні 2020 державний бюджет виділив на добудову 60 млн. Марцінків попросив ще 150.
У серпні 2021 новий міст включили в президентську програму. Плакати “Свободи” замінили на “Велике будівництво”, а одразу кілька народних депутатів пообіцяли добудувати споруду до кінця 2022 року. Вартість будову перевищила 600 млн грн.
Після тривалої паузи роботи відновили у листопаді 2022 року.
Читайте також: Депутати проголосували за створення ще одного КП “Управляюча компанія “Житло””