Проєкт “МУР”: як 23-річний Олександр Хоменко з командою створив сучасний культурний феномен (ВІДЕО)

28 Тра, 2024 15:39

Поділитись публікацією
Проєкт “МУР”: як 23-річний Олександр Хоменко з командою створив сучасний культурний феномен (ВІДЕО)

Олександр Хоменко — засновник проєкту “МУР”, покликаного відокремити українську культуру від російської. Чоловік розповів про створення проєкту і перший в Україні історичний альбом-мюзикл про письменників “Ти [Романтика]”.

Читайте також: Доводиться донатити і за себе, і за тих, хто втомився від війни, — шоумен Фіма Константиновський про роль у наближенні перемоги (ВІДЕО)

Про це пише “Галка” з посиланням на проєкт “Розмова“.

Про витоки створення проєкту МУР

– Чому називається “МУР”? Був травень 2022 року. Сиджу у баті й він каже: “знаєш, про що я думаю?. Як у Грі престолів: є одичалі й стіна, яка відділяє їх від цивілізованого світу. І ми — Україна — як стіна між Барселоною, Римом, рештою краси, і “орками” з їхнім безкультур’ям, бо їм комфортно в антицивілізації. Ми типу як мур цивілізації”.

Мені сподобалася ця думка і я взяв цю назву до тієї штуки, над якою ми думали з двома моїми друзями. Це Микола Шмундир оператор-постановник і Віктор Ткаченко, який написав музику до “Ти [Романтика]”.

Зазначимо, що проєкт МУР створив музичний альбом про розстріляне відродження, за участі Сергія Жадана, гурту NAZVA, Євгена Яновича, Олени Кравець, Євгенія Дубовика, Хейтспіч та Сергія Мартинюка. 

Це 17 різних композицій. Всі треки зв’язані між собою сюжетом, переходять один в одного і дають можливість слухачу “на власні вуха” стати свідком історичних подій.

“Головний висновок, який ми хочемо, щоб зробив наш слухач — це те, що історія, на жаль, циклічна. І той, хто не вивчить її уроки — буде змушений відправитись на “перездачу”, – кажуть автори.

“Ти [Романтика]” – це також вистава, для створення якої використовувалися матеріали однойменного альбому МУР.

Робота отримала великий культурний резонанс, про неї писали BBC, Forbes та Vogue.