Прокуратура має намір виселити комунальну котельню за борги. Будинки на Майзлях можуть залишитися без тепла

Автор: Вадим Войтик

05 Чер, 2023 10:55

Поділитись публікацією
Прокуратура має намір виселити комунальну котельню за борги. Будинки на Майзлях можуть залишитися без тепла

Івано-Франківська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону звернулася до Господарського суду щодо розірвання договору оренди приміщення котельні по вул. Хриплинській, 11. П’ять років тому до неї перепідключили будинки СТЕК на Майзлях. 

Ухвалу про відкриття провадження суд затвердив 15.05.2023 р. 

Прокурор, який діє в інтересах держави, вимагає:

  • – розірвати договору оренди нерухомого майна, укладеного між ДП “Івано-Франківський котельно-зварювальний завод” та ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго”, щодо оренди приміщення котельні площею 634,0 кв. м по вул. Хриплинській, 11 у м. Івано-Франківську, яке перебуває на балансі ДП “Івано-Франківський котельно-зварювальний завод“;
  • – зобов`язати ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” звільнити нежитлові приміщення котельні.

У коментарі “Галці” в “Івано-Франківськтеплокомуненерго” зазначили, що згадана котельня працювала і сезон 2022-2023, і планується до подальшої експлуатації.    

Натомість заборгованість за оренду в розмірі понад 300 тис. виникла “з метою захисту майнових інтересів підприємства”. Адже ДП “Івано-Франківський котельно-зварювальний завод” не зареєстрував на майже таку ж суму податкові накладні.

Приміщення державного котельно-зварювального заводу під котельню мерія вирішила орендувати у 2017 році в рамках проєкту з перепідключення житлових будинків від приватної теплопостачальної організації СТЕК до комунальної. 

Урочисте відкриття котельні відбулося 16 березня 2018 р. Реконструйована котельня нині забезпечує централізованою тепловою енергією та гарячим водопостачанням 8 житлових будинків на вулицях Нова, Нафтова, Незалежності, а також ЗОШ №15, ДНЗ №15 «Гуцулочка» та Управління Національної поліції, Тисменицький районний суд.

“Загалом, близько 20-25% споживачів СТЕКу успішно переключили до ДМП «ІФТКЕ», — розповів тоді Руслан Марцінків. – На цьому не зупиняємось. У 2018 році заплановано будівництво котельні на вул. Незалежності, 95. Також у планах — район вулиці Шухевичів, зокрема гімназія №2 і початкова школа №26. А далі візьмемось і за вулицю Сахарова, Чорновола, Матейка”.

Насправді нічого з обіцяного не відбулося. Наразі виконком надає цільову допомогу на відключення від центрального опалення окремим мешканцям району СТЕК.

Читайте також: Марцінків пропонує гроші, аби піти від “Комфортного дому”