Прокуратура вимагає у мера покарати чиновників, які не зносили незаконні кіоски

Автор: Людмила Баран

17 Лип, 2014 15:36

Поділитись публікацією
Прокуратура вимагає у мера покарати чиновників, які не зносили незаконні кіоски

За даними прокуратури, посадовці не проводили демонтаж самовільно встановлених тимчасових споруд у Івано-Франківську.

Прокуратура провела перевірку у Департаменті комунального господарства, транспорту і зв’язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, повідомляє прес-служба прокуратури.

Встановлено, що попри гучні заяви міської ради, з початку 2014 року жодного з 64 несанкціонованих МАФів та літніх майданчиків у місті не знесено. У 2013 році з 27 таких об’єктів демонтовано лише 5, та й ті у добровільному порядку самими порушниками.

Внаслідок такої бездіяльності працівників Департаменту недобросовісні землекористувачі і надалі продовжують незаконно використовувати землю в комерційних цілях, не сплачуючи коштів до бюджету.

Більше того, прокурорська перевірка виявила, що 60 тисяч гривень для проведення робіт по демонтажу, закладених у міському бюджеті у минулому році, так і не були використані, а тому цьогоріч на ці потреби заклали вже меншу суму.

Крім того, зафіксовано чимало порушень при виконанні рішень виконавчого комітету Івано-Франківської ради за попередні роки.

Посадові особи Департаменту не повертають особам майно, що залишилось після звільнення земельної ділянки і не беруть його на відповідальне зберігання. Це дає можливість власникам звертатися до суду про відшкодування заподіяної їм шкоди та може призвести до невиправданих витрат з місцевого бюджету. Водночас зовсім не проводиться робота по відшкодуванню коштів за незаконне використання земельних ділянок порушниками шляхом звернення до суду, що надало би можливість реально збільшити бюджет міста.

На виявлені порушення прокуратурою внесено подання міському голові Івано-Франківська з вимогою вжити заходів для їх усунення та поставлено питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних осіб.

Водночас, на засіданні міськвиконкому 16 липня повідомлялося, що демонтаж незаконних об’єктів відтермінували через революцію в країні.  За даними Департаменту комунального господарства, було демонтовано 10 тимчасових споруд.