Прокуратура вимагає від івано-франківської влади навести лад з рекламою в місті

Автор: Турій Роман

19 Jul, 2014 11:33

Поділитись публікацією
Прокуратура вимагає від івано-франківської влади навести лад з рекламою в місті

Прокуратурою м. Івано-Франківська проведено перевірку додержання вимог законодавства щодо порядку розміщення зовнішньої реклами у роботі КП «Івано-Франківський міський рекламно-інформаційний центр».

Встановлено, що численні факти самовільного розміщення рекламних засобів та інформаційних вивісок залишаються поза увагою інспекторів відділу контролю за зовнішньою рекламою підприємства. Комунальники неналежно реагують на очевидне засилля реклами в обласному центрі. Рекламні носії безперешкодно встановлюють на електроопорах з дорожніми знаками, перехрестях вулиць, тротуарах, на пам’ятках історії та архітектури. При цьому, посадові особи «МРІЦ» не документують такі факти та не скеровують в Інспекцію з питань прав захисту споживачів для накладення штрафних санкцій.

Упродовж поточного року не демонтовано жодного об’єкту зовнішньої реклами та ні одного правопорушника не притягнуто до адміністративної відповідальності, що передбачає накладення штрафу у розмірі від 850 до 1700 грн. Відтак, міський бюджет Івано-Франківська недоотримує кошти.

Також у ході проведення перевірки прокуратурою м. Івано-Франківська встановлено, що депутати Івано-Франківської міської ради в червні поточного року прийняли рішення, яким зобов’язали КП «ІФМРІЦ» при виявленні фактів порушень «Порядку розміщення об’єктів зовнішньої реклами» обмежуватись роз’яснювальною роботою. Комунальників позбавили права висувати вимоги щодо усунення порушень у короткі терміни та притягати до адміністративної відповідальності.

Зважаючи на незаконність вказаного рішення міської ради, яким депутати вийшли за межі своїх повноважень, прокуратурою внесено подання з вимогою привести його у відповідність до вимог закону.

Крім того, за результатами перевірки прокуратурою міста Івано-Франківська внесено ще один документ прокурорського реагування міському голові з вимогою притягнути до дисциплінарної відповідальності посадових осіб комунального підприємства.