Прості правила вдалого планування сімейного бюджету в умовах кризи

26 Гру, 2022 14:06

Поділитись публікацією
Прості правила вдалого планування сімейного бюджету в умовах кризи

Перш ніж перейти до планування сімейного бюджету та вирішити які витрати обґрунтовані, а які ні, необхідно зрозуміти, що вона собою являє та які її моделі існують. Сам собою сімейний бюджет – розподіл витрат, доходів всередині однієї сім’ї. Таке явище не нещодавнє. Воно існує протягом тривалого часу. Отже, не дивно, що з’явилися загальноприйняті способи його ведення. Перед початком ведення такого роду облікових записів, слід розібрати моделі, що підходить вам. Вони можуть бути загальними, змішаними, роздільними.

Моделі бюджету та його облік

Як вже було сказано раніше, є 3 моделі бюджету:

  1. Змішаний — кожен чоловік виплачує певну суму чи еквівалент у відсотках. Суми необхідно вносити пропорційні доходам, інакше в одного члена подружжя не залишатиметься коштів на особисті потреби, наприклад такі, як гра на гроші з виводом на карту.
  2. Загальний — коли подружжя об’єднує свої доходи, разом планує витрати. Єдиний недолік – неможливість планування сюрпризів.
  3. Роздільний — коли загальні витрати діляться навпіл, а інші кошти витрачаються на власний розсуд. Мінус — великі покупки чи поїздки. Отже, тут необхідно домовлятися про внески від кожного.

Ведення обліку доходів/витрат, крім того, особистих заощаджень подружжя допоможе значно спростити відстеження обороту коштів усередині сім’ї. Для цього можна використовувати як паперовий блокнот, так і ПК (створення таблиць програми Excel). Крім того, сьогодні можна знайти спеціалізовані програми для вашого мобільного пристрою. Такі додатки прості та працюють без необхідності підключення до Інтернету, наприклад. Можна вибрати будь-який спосіб, але необхідно пам’ятати одну важливу річ. Цей спосіб має допомагати вам, а не створювати плутанину.

Як правило, у таблицю ведення такого роду звіту можна вказувати такі категорії:

  • доходи —  вони можуть бути заплановані/незаплановані.
  • обов’язкові виплати — до них відносяться податки та кредити, комунальні послуги.
  • регулярні витрати — сюди відносяться витрати на їжу, транспорт та засоби догляду за собою.
  • освіта/розваги — якщо з освітою все зрозуміло, то найяскравіше приклад розваг може описати похід кудись у компанії друзів.
  • накопичення — до накопичень належать пенсія, фінансова подушка безпеки та особисті цілі.

Крім обліку витрат та доходів, вищезазначені витрати планувати необхідно заздалегідь. Як правило, планування роблять на початку кожного нового місяця. Особливо у випадках здійснення нерегулярних витрат.

Способи огородження від фінансових неприємностей

Звичайно ж, наскільки вдалим не було б планування, фінансові неприємності можуть застати нас у будь-який момент. Щоб цей момент пройшов максимально не послідовно, необхідно дотримуватись кількох правил. Для початку подружжю варто завести фінансову подушку безпеки — найкращу страховку у разі хвороби членів сім’ї або звільнення чоловіка або дружини. Також важлива порада — заощадження 10% отриманих доходів. Для цього відмінно підійде сумісний депозит. Також відмінно допоможе у такій ситуації створення кількох накопичувальних рахунків.

Партнерськапублікація