Протести на українському боці – дорога в нікуди, – Цепенда про постанову польського Сейму щодо Волинської трагедії
27 Лип, 2016 21:13
Ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда дав коментар щодо постанови Сейму Польщі у справі Волинської трагедії для журналу Верховної Ради України «Віче».
Читайте також: У Франківську науковці та студенти допомагатимуть боротися з кіберзлочинністю (ФОТО)
Його опублікували на сайті ПНУ ім. В. Стефаника.
“Прикро, що ми знову і знову стаємо на ті ж самі «історичні граблі», які нам вміло підсовують століттями, але очевидно для цього є благодатний грунт, який ми «розрихлюємо» з обох боків кордону вже протягом чверть століття в умовах розбудови незалежності України і Польщі”, – пише Ігор Цепенда.
“До того часу, поки наші політики і суспільства не зрозуміють, що це спільна трагедія, яку ми повинні спільно осмислити, в нас існуватиме прихована недовіра прикрита гаслами про стратегічне партнерство”.
На його думку, для осмислення трагедії потрібно, щоб молодь обох країн разом приїжджала на могили жертв і задумалась як далеко наші народи були відкинуті в минуле через те, що у їхніх відносинах домінувавла ненависть, а не повага і розум.
“Тепер ми будемо шукати винних не тільки у скоєних злочинах, але й тих політиків і політичні партії, які спровокували такий розвиток подій. Як завжди можна буде знайти достатньо аргументів і контраргументів для звинувачень і виправдань, але знову ж таки залишається загадкою, чому маючи напрацьовані механізми процесів примирення між Німеччиною і Францією, Польщею і Німеччиною – шляхом створення центрів зустрічі молоді, які стали реальними майданчиками для відкритого діалогу і пізнання позиції колишніх недругів, ми не використали їх і за чверть століття не спромоглися навіть на створення Міжнародного центру зустрічі української і польської молоді, хоча ініціатива отримала навіть патронат і підтримку Президентів обох країн.
Після резолюції польського парламенту черга політичних декларацій і протестів на українському боці, але хто хоч трішки розуміє українсько-польські відносини, знає, що це дорога в нікуди. Політики сказали своє останнє слово у цьому надвразливому питанні, і на жаль, воно не було словом державних мужів, які мають говорити не те, що хочуть чути виборці, а переконувати і вказувати дороговкази, які виводять суспільства на вищий щабель розвитку”, – йдеться у коментарі.
Як відомо, Сейм Польщі 22 липня проголосував за встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА.
Читайте також: “Україна має ухвалити геноцид поляків проти етнічних українців”, – Романюк