Протрузія та грижа: чи є різниця в лікуванні?

Автор: Турій Роман

25 Бер, 2020 15:14

Поділитись публікацією
Протрузія та грижа: чи є різниця в лікуванні?

Міжхребцева грижа — доволі розповсюджена проблема. Але часто її симптоми плутають із протрузіями, називаючи їх першими дзвониками грижі.

Як говорять лікарі Інституту вертебрології та реабілітації, протрузія — це початкова стадія грижі, але у разі своєчасного звернення до спеціаліста її легко можна купірувати та повністю усунути больові відчуття. Хоча сама по собі протрузія дуже рідко спричиняє біль та діагностується як результат вікових змін у хребті. Вважається, що у літніх людей після 60 років протрузія є звичайним явищем та не потребує особливого лікування. А що робити, якщо хвороба виникла раніше, скажімо, у людей до 40 років? Як лікувати протрузію? Які бувають причини та симптоми, пропонуємо дізнатися більш детально на сторінці https://ivr.ua/ua/protruziya/.

Чим відрізняється протрузія від грижі?

Протрузії можна виявити під час томографії у більшості населення країни старше 30 років. Це явище сучасні лікарі називають розплатою за сидячий спосіб  життя та прямоходіння. Протрузія — незначне вип’ячування міжхребцевого диска, зазвичай не більше ніж 4 мм без розриву фіброзного кільця. Грижа — це теж вип’ячування, але більше за розміром та з розривом фіброзного кільця. Проте якщо протрузія або грижа не давлять на нервові корінці хребця, то больових відчуттів, як правило, вони не завдають. Біль в цьому разі спричинюється іншими хворобами та проблемами хребта. Наприклад, компресія нервового корінця.

Найчастіше протрузії міжхребцевих дисків виникають у поперековому відділі хребта та значно рідше у шийному відділі або грудному. У 48% пацієнтів вони локалізуються на рівні хребців l5-s1 та у 46% на рівні l4-l5.

Особливості лікування

Небезпечність протрузії полягає в тому, що вона може стати причиною більш складного захворювання хребта, наприклад, перерости в грижу та викликати серйозні дегенеративні зміни. Тому так важливо не просто купірувати перші прояви, а вповільнити її розвиток та ймовірне ускладнення.

Основний метод лікування протрузії — лікувальна фізкультура та спеціальні вправи. Саме цей метод лягає в основу комплексної програми лікування у клініках IVR. Пацієнтам проводиться повне обстеження та можуть призначатися:

  • лікувальна гімнастика;
  • апаратне витягування хребта — цей метод використовується, щоб повернути хребець на місце та усунути здавлювання нервового корінця;
  • мануальна терапія за унікальною технологією короткого важеля;
  • тренування на медичних тренажерах DAVID;
  • фізіотерапія — сюди входять лікувальний масаж, лазерна терапія, електротерапія.

При важких формах протрузії, коли вона майже переросла в грижу й спричинює сильний біль, проводяться лікувальні блокади. Пройти обстеження та кваліфіковане лікування можна в одній із філій клініки в Україні: Київ, Львів, Івано-Франківськ.

*На правах реклами