Процесори М, гонка де лише Apple. Що далі?

Автор: Зелінська Тетяна

03 Кві, 2024 16:55

Поділитись публікацією
Процесори М, гонка де лише Apple. Що далі?

До 2020 року MacBook нероздільно були звʼязані з процесорами Intel. Ноутбуки на Intel грілися, шуміли і потребували дуже великих ресурсів для роботи. Але тоді вибору не було, Apple тісно співпрацювала з Intel і кожний новий MacBook виходив на їх оновленому процесорі. Аж доки компанія не зробила ставку на себе та свої ресурси. Не один рік обговорювали той факт, що от-от компанія перейде на свої процесори. Але скільки було чуток, стільки було і зневіри у тому, що чи дійсно Apple зможете перевершити процесори Intel та закрити свої потреби в обʼємах.

І у листопаді 2020 року компанія випустила свої перші MacBook на М1. Компанія представила MacBook Air (Late 2020), MacBook Pro (13 дюймів, Late 2020) та Mac Mini.

Вже тоді, коли Apple на презентації показувала М1 і порівнювала його з Intel, було без сумнівів зрозуміло, що це геніальний продукт. І що Apple вривається у гонку процесорів з двох ніг.

M1 працює у 6 разів швидше, ніж Intel i5. Чіп Apple M1 забезпечує значно більшу продуктивність та енергоефективність. М1 отримав 8-ядерний графічний чіп, який легко справляється з ресурсомісткими програмами та іграми, що активно використовують графіку. 

А ще через 6 місяців Apple випустила перший планшет на М1 – iPad Air 5-го покоління. У той момент стало ясно, що епоха Intel підходить кінцю. Компанія бачила усі MacBook на своїх процесорах, а згодом й планшети. 

Сімейство чипів М1 складалося з Apple М1 Pro (8 або 10-ядерний ARM-процесор, що виготовляється за 5-нанометровим техпроцесом TSMC), Apple M1 Max (10-ядерний ARM процесор, що виготовляється по 5-нанометровому техпроцесу TSMC) та Apple M1 Ultra (20-ядерний ARM процесор, що використовується в комп’ютерах Mac Studio з 2022 року та виготовляється за 5-нанометровим техпроцесом TSMC).

З виходом MacBook на M1, ноутбуки вважалися найшвидшими з сімейства MacBook, що випускаються компанією Apple. І це призвело до різкого зниження вартості ноутбуків MacBook на платформі Intel на вторинному ринку.

Не минуло й 2-х років, як компанія представила світу MacBook на М2.

Apple M2 Pro здобув 20% приросту потужності CPU, 30% приросту потужності GPU і 40% приросту потужності нейронного двигуна в порівнянні з M1 Pro. 

Apple M2 Max та Apple M2 Ultra показали такий самий приріст потужності у порівнянні з M1 Max та M1 Ultra. 

Потужність та енергоефективність ноутбуків збільшувалися, але MacBook перестав грітися та шуміти, як це було з попередніми на процесорах Intel.

Не встигли користувачі зрозуміти, що до чого, який ноутбук на якому процесорі обрати, оновлюватися з М1 на М2, як Apple презентувала сімейство чипів М3. Нові MacBook на М3 додали ще більше запитань. На якому чипі обрати, під які задачі? Бо MacBook для більшості має виконувати базові задачі і М1 справлявся з усім необхідним, а якщо треба було більше потужності існував М2. 

Apple увірвалася у гонку з двох ніг, але вже маючи M2, вона обійшла усіх, а з М3 компанія залишилася у цій гонці наодинці. Схоже, що Apple намагається перевершити вже не інших, а саму себе. Зараз М3 закриває усі питання на найближчі роки, конкурентів немає. І питання у тому чи зупиниться на ці декілька років компанія, чи ми вже зовсім скоро побачимо сімейство нових чипів М4?

Реклама