“Провели надскладну операцію”: франківські стоматологи-хірурги видалили пухлину, що деформувала пацієнтці обличчя

Автор: Іра Блаженко

12 Кві, 2024 10:15

Поділитись публікацією
“Провели надскладну операцію”: франківські стоматологи-хірурги видалили пухлину, що деформувала пацієнтці обличчя

Стоматологи-хірурги ЦМКЛ видалили пухлину розміром, як тенісний м’ячик. Такі медичні випадки трапляються рідко.

Про це пише “Галка” з посиланням на центральну міську клінічну лікарню Івано-Франківської міської ради.

Пацієнтка звернулася зі значною деформацією обличчя внаслідок пухлини великих розмірів та рухомістю зубів. Жінка належить до ВПО. Розповідає, що в 2022 році стикнулась з великим стресом через війну і бойові дії:
 
“Я із Запорізької області, моє місто окуповане з березня 2022 року. Тяжко про це розповідати, але тоді через такий значний стресовий фактор, в якому постійно перебувала, я не помічала росту пухлини. Візуальну асиметрію обличчя помітила аж в 2023 році”.
 
Больових відчуттів чи кровоточивості зубів у пацієнтки не було.
 
“Утвір був дуже великих розмірів, але така пухлина збільшується поступово. Останні місяці наявною була рухомість зубів та значна деформація обличчя”, – говорить лікуючий лікар, завідувач відділення хірургії голови і шиї Олександр Катеринюк.
 
Операція в ЦМКЛ пройшла успішно. Надалі пацієнтку чекає реабілітація, а далі – протезування за допомогою титанової пластини та імплантування.
 
“Пухлину вилущили, видалили в межах здорових тканин, а тому надалі рецидивів не мало б виникнути. Зараз ми лише чекаємо на результат гістеологічного дослідження і підтвердження, що пухлина доброякісна. Надалі потрібне протезування та контроль. Спостереження за такими пацієнтами ведеться протягом 5 років, щорічно здійснюється КТ верхньої щелепи”, – розповідає стоматолог-хірург Олександр Катеринюк.
 
Післяопераційний період у пацієнтки пройшов без ускладнень.
 
“Я думала, що буде гірше і погано себе почуватиму, а тут я фактично одразу після операції була в нормі”, – розповідає жінка.
 
Лікар каже, що все тому, що у відділенні голови і шиї ЦМКЛ освоїли тактику лікування пухлин.
 
“Маємо вироблену протизапальну і протинабрякову тактику поведінки з хворим, яка відпрацьована роками і ефективність якої доведена. Оперативних втручань є дуже багато і за останні два місяці я особисто провів 178 операцій, з них 78 – доброякісні пухлини. Пухлини в нашому регіоні поширені. Це якраз найбільше пов’язано з війною і стресами. Може бути задіяний також спадковий фактор або травма”, – говорить Олександр Катеринюк.
 
Пухлини таких великих розмірів, як у цієї пацієнтки, трапляються рідко, відзначає лікар.
 
“Але в моїй практиці вони були. Важливо пам’ятати формулу лікар+пацієнт = здоров’я. Не все у руках лікаря. На 50% успіх залежить від пацієнта, який виконує рекомендації”.
 
 

Читайте також: Вийшов з ладу новий апарат: у центральній лікарні пояснили, чому не можна записатися на мамографію