Проєктування вентиляції в квартирі: що це таке і для чого потрібне

02 Oct, 2021 12:13

Проєктування вентиляції в квартирі: що це таке і для чого потрібне

Як розробити ефективний проєкт вентиляції квартири.

Девелопери багатоповерхівок не завжди пропонують ефективний проєкт вентиляції квартир. У них немає ресурсів для уточнення деталей. Компанії з кондиціонування повітря справляються з поставленим завданням, забезпечуючи функціональну припливну вентиляцію в квартирах. Постійна подача свіжого повітря в приміщення – запорука здоров’я. За допомогою циркуляції повітря приміщення очищаються від алергенів, вірусів, патогенних бактерій.

Навіщо проєктувати систему вентиляції в квартирі

Конструкція вентиляційної системи необхідна для того, щоб грамотно розрахувати різні варіанти процесу циркуляції повітря в кожній кімнаті окремо. При цьому дизайн вентиляції в квартирі базується на прийнятих нормах і стандартах. Документація затверджується державними органами. Проєкт, складений професійними дизайнерами, без проблем проходить усі етапи. А подальша реалізація проєкту та експлуатація обладнання не викликає питань у замовника та контролюючих організацій.

Особливості дизайну вентиляції для квартири

При складанні проєкту вентиляції враховується багато факторів. Вибирається кондиціонер або утеплювач бетонної потужності. Обчислюються швидкість і напрямок повітряних потоків. Який перетин каналу буде оптимальним, виходячи з розрахунків. Якими будуть продуктивність і знос повітряних агрегатів. Спеціаліст перевіряє, чи не високий рівень робочого тиску. Важливо розробити проєкт так, щоб шум від вентилятора був якомога меншим.

Види вентиляції в квартирі

Квартиру можна обладнати природною або примусовою вентиляцією. Природною вентиляціює у багатоповерхівках вважаються канали, прокладені при будівництві будівлі з установкою вентиляційних шахт та решіток, які видаляються з ванних кімнат та кухні. Але такого типу вентиляції недостатньо для багатоповерхівок. Примусова вентиляція поділяється на 3 підвиди: припливна, припливно-витяжна, витяжна.

Вентиляція у ванній квартири

У ванній кімнаті доречна установка витяжної вентиляції. Оскільки в приміщення найчастіше підтримується підвищена вологість, вентилятор на стелі або на стіні, але ближче до стелі. Розробка проекту вентиляції складається в грамотному поєднанні з вентиляційним каналом, що забезпечує циркуляцію повітря і швидкого зниження вологості у ванній. Система може монтуватися таким чином, що вентиляція автоматично починає працювати в момент включення світла в кімнаті або відкриття дверей.

Вентиляція на кухні квартири

Кухня в обов’язковому порядку потребує примусової вентиляції, щоб запахом їжі не пропахли меблі і речі. Серед пристроїв виділяються: підвісні, вбудовані, купольні. Підвісні вентилятори – потужні, майже безшумні, зі стильним, дизайном. Сучасна підвісна витяжка відрізняється практичністю і багатофункціональністю. Відмінно вписуються в інтер’єр кухні, не псуючи зовнішній вигляд кімнати. У проєкті по вентиляції позначається місце розташування вентиляторів, розраховується їхня кількість.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry