Пряники “Україна” та синьо-жовте серденько: у Франківську провели «солодкий» майстер-клас для дітей, аби допомогти армії (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

23 Mar, 2022 17:29

Пряники “Україна” та синьо-жовте серденько: у Франківську провели «солодкий» майстер-клас для дітей, аби допомогти армії (ФОТО)

23 березня в Івано-Франківську молодіжна благодійна організація Carcass_If провела майстер клас по випіканню пряників для дітей.

Більше десяти діток спекли і розмалювали майже 40 пряників. Найпопулярніший серед «юних пекарів» смаколик – у формі України та синьо-жовте серденько, пише Галка.

Співорганізатор благодійної акції Михайло Андрусяк розповідає, що такий майстер-клас вирішили зробити, щоб допомогти ЗСУ та розвеселити дітей.  

«Всі кошти, які діти принесли як благодійний внесок за участь в цьому майстер-класі, ми передаємо ЗСУ. В нашій країні війна і зараз така ситуація, що наші ЗСУ потребують допомоги як ніколи, тож ми вирішили підтримати їх коштами. Наш народ має бути зараз максимально згуртованим та допомогати нашим військам задля спасіння нашої вільної та незалежної країни», – каже активіст.

Одна із волонтерок та співорганізаторок майстер-класу Жанна, їй 19 років. Дівчина розповідає, що синьо-жовтий зараз у тренді, вона вірить у нашу перемогу в цій війні, адже Україну захищає її тато.

«Я роблю синьо-жовтий пряник у формі метелика. Такі часи, зараз у тренді патріотичність. Україну підтримує весь світ, тож думаю це правильно і актуально. Я вірю в нашу перемогу. Такі речі, навіть оці пряники, вони допомагають нашим захисникам. Наш народ зараз поділився на дві групи: захисники та тил. Ми допомагаємо в тилу. Мій тато теж захищає Україну зараз і я відчуваю гордість за нього, він воював з 15 року до 20 і зараз він знову воює. Я вірю, що все буде добре, мій тато теж оптиміст і вся наша сім’я, тож перемога за Україною однозначно!»

Ксені 8 років, дівчинка з Івано-Франківська. Вона каже, що військові відчувають нашу підтримку і обов’язково переможуть.

«Я прийшла сюди робити пряники, бо як побачила що таке буде, захотіла прийти, адже зрозуміла – тут буде весело. Мій пряник синьо-жовтий, бо я люблю Україну. Думаю що потрібно допомагати нашим військовим і це їм пригодиться, вони відчують нашу підтримку».

Яремі 8 років, він зробив синьо-жовте серденько. 

«Мій пряник- сердечко. Я хотів, шоб це був прапор України, бо я люблю нашу країну і вірю, що ми переможемо».

Дівчинці Лізі 11 років, вона впевнено каже, що Крим- це Україна. 

«Я зробила сердечко в клітинку, бо мені здається що це красиво. А ще я зробила Україну в синьо-жовтому кольорі, і я вірю що Україна виграє у війні, тому що Крим – наш».

Восьмиоіяний Лесик зробив синьо-жовтий пряник і вірить, що дітки допомагають нашим захисникам перемагати.

«Я робив синьо-жовту Україну, бо я люблю Україну. Я вірю, що ми виграємо війну і такі речі, як тут роблять всі дітки, допомагають захисникам». 

На майстер-класі із розпису пряників волонтерам вдалося зібрати шість сотень гривень, ці кошти передадуть на потреби ЗСУ.

Майстер-клас проводився за підтримки Соціальної пекарні-майстерні “Хліб.Ко від ГО “Родина Кольпінга на Прикарпатті”.

До слова, співорганізаторка акції Марта розповідає, що на пряниках зупинятись не збираються. Волонтери планують проводити різноманітні заходи, як для вимушено переселених осіб, так і для франківців. А благодійні внески, за участь у заходах будуть передавати ЗСУ. Таким чином молодь хоче допомогти армії фінансово та людям емоційно.

«Ми зрозуміли, що у Франківську є багато переселенців, початкова ідея була наповнити життя дітей і людей, які виїхали з гарячих точок, які пережили жахливі ситуації. Треба наповнити їхнє життя позитивними емоціями і очиститись від того негативу, який вони пропустили через себе за дні війни. Це один з наших перших заходів. Надалі в нас плануються набагато масштабніші заходи. Наступного тижня в нас відбуватиметься квартирник, де буде запрошено велику кількість студентів та люди з центрів ВПО, за вхід буде «благодійний внесок» і ці кошти будуть передані на ЗСУ. Ми плануємо різного роду дійства. Це і організація активної діяльності для дітей в центрах ВПО. Там будемо організовувати психологічні групи, групи арт-терапії, та активне дозвілля у вигляді гуртків по танцях,  співах, вони будуть не лише для дітей а й для дорослих. Ще ми плануємо робити заходи для місцевих жителів: це будуть просвітницькі заходи, до прикладу: способи надання до медичної допомоги, «Медіа Грамотність» (Як відрязняти фейки від правди), тренінги по самообороні», – каже Марта.

Про заходи, які плануються можна дізнатися на сторінці організації Carcass_If

Посилання тут – https://instagram.com/carcass_if?utm_medium=copy_link

 

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry