“Причетність до українців, до того, що ми робимо, змінює життя всього світу”, – керівниця HELP UKRAINE CENTER Ольга Руднєва (ВІДЕО)

Автор: Костинюк Олександр

16 Sep, 2022 10:05

Поділитись публікацією
“Причетність до українців, до того, що ми робимо, змінює життя всього світу”, – керівниця HELP UKRAINE CENTER Ольга Руднєва (ВІДЕО)

HELP UKRAINE CENTER – це волонтерський Складський Центр, який відкрили українські бізнесмени, це місце куди можна відправити гуманітарну та медичну допомогу зі всього світу.

Читайте також: Звідти не здавалося, що є міста куди більш безпечні, - «Клятий Раціоналіст» про рідний Миколаїв (ВІДЕО)

Керівниця Центру – Ольга Руднєва розповіла у свіжому випуску ютуб-проєкту “Розмова” ведучому Сергію Лиховиді про те, як функціонує хаб, а також чи буде він продовжувати функціонувати після нашої перемоги, передає “Галка”.

Також “Розмові” вдалося побувати в Любліні і поспілкуватися з волонтерами, які протягом шести місяців виконують дуже важливу роботу. А родзинкою цього випуску став голлівудський актор – Лієв Шрайбер.

Як функціонує HELP UKRAINE CENTER?

Ми приймаємо будь-яку гуманітарну допомогу, яка має йти в Україну. Вона може бути адресна: якщо ви знаєте, кому і де має бутиця коробка, то ми її безкоштовно доставимо. А може бути не адресна: просто ви щось зібрали і хочете передати, або якась компанія віддає частину своєї продукції, то ми її приймаємо і безкоштовно доставляємо її в Україні, займаємося дистрибуцією.

Ми працюємо з МОЗ, з Мінреінтеграції, з низкою фондів, з Міноборони. Залежно від того, що ми отримали, запитуємо, що потрібно, і доставляємо їм це. Контролюємо, куди допомога потрапила, просимо звіти, фото. 

Тепер багато почали свого докуповувати, бо кількість гуманітарної допомоги знижується. Люди не можуть тримати напругу війни тривалої. А потреби в Україні зростають, ми маємо запити кожного дня. Насправді це дуже проста історія – забезпечити пересування вантажів з Європи в Україну.

Як нагадувати європейцям про війну?

Ми маємо тримати їх своїми історіями, історіями конкретних людей. Розповідати при кожній нагоді про війну в Україні. Розповідати, що сталося. Що таке росія, розповідати про незалежність, про вільну націю Україна, яка зараз бореться за весь світ.

Але ми маємо говорити, не соромитися, не опускати очі, де завгодно: у черзі, у школі, у соцмережах. Розповідати історії тих людей, які зараз б’ються за Україну. Тільки особистими історіями людей ми можемо щось змінити. 

До нас приїжджають волонтерити дуже багато іноземців, вони беруть відпустки і просто проводять з нами час, кажуть, що надихаються нами. Десь 10 наших волонтерів з усього світу зараз уже живуть в Україні. Це американці, швейцарці, німці. Допомагають уже в Україні. Причетність до українців, до того, що ми робимо, змінює життя всього світу.

Більше – у відео:

Додамо, що проєкт “Розмова” – це не класичне інтерв’ю, це – відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні.

“Ми говоримо про дуже серйозні та складні речі, але ми не забуваємо інколи посміхатися і не відходимо від світлої сторони, адже добро і світло обов’язково переможе!”, – ділиться Сергій Лиховида.