Прикарпатцям вкотре нагадують, як вберегтися від небезпеки на воді
12 Лип, 2021 09:40
Калуські рятувальники вирішили вкотре нагадати всім жителям Прикарпаття, як діяти під час судом у воді та як їх попередити.
Відповідний допис оприлюднили на фб-сторінці Калуського РУ ГУ ДСНС в Івано-Франківській області, інформує “Галка”.
Не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах.
• Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях, не стрибайте у воду зі споруд, не пристосованих для цього.
• Не лишайте дітей без нагляду біля води, не відпускайте їх самих на місцеві ставки та річки.
• Не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння.
Найчастіше причиною того, що людина починає тонути являються судоми. Часто навіть при звичайній для басейну температурі води (20-22°) виникають судоми, які призводять до трагедії.
Як же допомогти людині при появі судом?
По-перше, перед купанням у річці чи басейні необхідно зробити декілька фізичних справ — розминку. Краще, якщо це буде біг, підйоми і згинання ніг, легкий самомасаж. Мета такої розминки — розігріти м’язи, тобто розширити кровоносні судини, які їх живлять. Тоді під час плавання в холодній воді спазм судин (різке їх звуження) не призведе до розвитку судоми.
Якщо ж вона все-таки виникла, необхідно провести швидке різке больове подразнення м’яза, який скоротився. Для цього рекомендують мати при собі (на купальному костюмі) шпильку. Різкий укол у місці найбільшої щільності й болючості м’яза припинить судому. Якщо шпильки немає, то великим пальцем руки необхідно різко і сильно (через біль) натиснути в цій ділянці або зігнувшись обхопити руками стопу та потягти її на себе.
Людям, які страждають на захворювання хребта або судин, необхідно пам’ятати про заходи перестороги: не слід довго перебувати у воді, запливати далеко від берега, купатися в нетверезому стані. Небезпеку при купанні представляє не сама судома, а страх і сум’яття, які викликає раптовий біль у руці, нозі, спині.
Правильна поведінка і швидка реакція дозволяють завжди впоратися з цією ситуацією!