Прикарпатець Василь Семко створив шедевр з льоду у Латвії, а за премію купив дрон на фронт (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Андрій Макітра

22 Лют, 2024 13:01

Поділитись публікацією
Прикарпатець Василь Семко створив шедевр з льоду у Латвії, а за премію купив дрон на фронт (ФОТО, ВІДЕО)

Військовий та різьбяр по дереву Василь Семко зі селища Перегінське взяв участь у Міжнародному фестивалі льодових скульптур – 2024. Захисник створив льодову фігуру та отримав премію. За ці гроші придбав дрон “DJI Mavic 3” для побратимів зі 110-ї бригади.

Про це у коментарі Галці розповів військовослужбовець Василь Семко.

Захисник отримав травму на війні та проходить реабілітацію. Його запросили на фестиваль у Латвію, який проходив з 2 по 4 лютого у Єлгаві. Каже, що це був його перший досвід роботи із льодом.

“Випала така нагода поїхати на фестиваль, спробувати свої сили. І мені вдалося втілити свій творчий задум на цьому матеріалі”, – розповів різьбяр.

Василь Семко називає лід неповторним матеріалом. Йому довелося розбиратися, як з ним працювати, як різати, підбирати потрібну техніку та інструменти.

“Треба розуміти його структуру і яким інструментом різати. Там були майстри та скульптури по льоду зі всього світу. Дивився, як вони працюють, і так вчився”, – каже Василь Семко.

В основу скульптури майстра ввійшов ескіз, намальований у госпіталі після поранення. Називається “Код Любові”.

“Він про війну, розбите місто, розбитий будинок. Про дитину, в якої загинули рідні. І єдине, що в неї залишилось – це її улюблена іграшка. Дитина ще нічого не усвідомлює. Ворог знищив все, що вона любила.

Ми воюємо через любов до своїх дітей, рідних та рідної землі. Ворог знищує нас, йому це подобається”, – розповів скульптор.

За участь у фестивалі Василь Семко отримав премію, яку витратив на купівлю дрона для своїх побратимів.

“Того, що є така потреба. Хлопцям з моєї бригади здебільшого потрібні дрони. Планував його придбати ще раніше. І ось мені випала така нагода”, – додав військовий.

Довідково: Військовослужбовець Василь Семко родом із селища Перегінське на Прикарпатті. Воював на Донеччині та тричі отримував поранення. Зараз проходить реабілітацію.

Після повернення додому знову зайнявся улюбленою справою, різьбою по дереву. Його вироби є популярними як у рідному краю, так і за кордоном.

Каже, що різьбярство допомагає йому відволіктись від пережитого на фронті, і має намір влаштовувати такі заняття для побратимів.

Читайте також: Після поранення на фронті знову творить у майстерні: історія різьбяра Василя Семка з Перегінська (ФОТО)