На Прикарпатті чоловік Тарас викупив та відбудував сторічну гуцульську хату. У реставрації використовував лише екологічно безпечні матеріали та натуральне дерево.
Про це пише Галка з посиланням на ШоТам.
“Чи варто відновлювати старі будинки? Можливо, ні. Але хто ми тоді будемо? Кого ми будемо тоді нагадувати? Ніщо не порівняється з тим, коли ви щось відновили”, – каже Тарас.
Минулого року Тарас натрапив на оголошення про продаж старовинної хати у горах.
“Коли я приїхав його дивитися це був лютий-березень. Мене вивезли на фірі, я замерз, можливо щось і відморозив трошки. Все було хмарно, нічого не було видно. Але тоді я зрозумів, що це саме той будиночок, який я хотів”, – згадує Тарас.
Хата майже розсипалася – дерево гнило, усюди були дірки. За фахом Тарас будівельник, але відбудувати наскільки стару оселю було для нього викликом. Стеля була низькою, тож довелося підняти висоту. Тарас прикрасив її стародавнім гуцульським різбленням. Вхідні двері до хати зберегти не вдалося, але чоловік зробив точну їхню копію.
Планування хати залишив автентичне, щоби зберегти традицію гуцулів приймати гостей і танцювати.
“Ми зробили кухню з обіднім столом. Люди були більш зближені: вони прийшли, поїли трішки потанцювали, поспілкувалися. Це така була у мене ідея – зробити будиночок для зближення”, – пояснює.
У спальні замість печі, чоловік зробив камін. У глиняній кімнаті побілив стіни та намалював квіти, а з двох маленьких вікон зробив одне велике. Зберіг сувеніри та відреставрував усі старі меблі.
У реставрації чоловік використовував лише екологічно безпечні матеріали та натуральне дерево. Тарас підвів джерельну воду, каналізацію та інтернет. А коли доробив будинок почав його здавати.
“Людина, яка приїхала з міста, там повністю відпочиває всією головою, там така тиша. То чого б ні? Хай люди насолоджуються”, – каже чоловік.
Тарас радий бачити у будинку військових з родинами, робить для них знижку. А ще хоче, щоби якомога більше людей наслідували його приклад та реставрували старі будинки.