Прикарпатку ошукали на 600 тисяч гривень: вклала гроші у вигаданий інвестиційний фондовий ринок

Автор: Андрій Макітра

22 Лют, 2024 10:02

Поділитись публікацією
Прикарпатку ошукали на 600 тисяч гривень: вклала гроші у вигаданий інвестиційний фондовий ринок

Прикарпатка хотіла заробити кошти в інтернеті шляхом нібито вкладення грошей у криптовалюту на інвестиційному фондовому ринку. Загалом жінка перерахувала на рахунок шахраїв понад 600 тисяч гривень. Згодом хотіла забрати “зароблені” гроші, проте її заблокували.

Про це пише Галка з посиланням на пресслужбу ГУНП в Івано-Франківській області.

Жінка розповіла поліціянтам, що переказала незнайомцям в мережі понад 600 тисяч гривень. Прикарпатка в одній із соцмереж натрапила на інформацію про можливість легкого заробітку, шляхом вкладення грошей в інвестиційний фондовий ринок.

З нею зв’язався нібито експерт вказаного фондового ринку. Аферист надавав інструкції, як здійснити купівлю криптовалюти на біржах, поповнюючи свій акаунт. Жінка протягом декількох місяців поповнювала банківські рахунки аферистам та виконувала їхні вказівки.

При спробі вивести зароблені гроші, дана функція виявилась неактивною, а шахраї заблокували жінку в мережі.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження ч. 4 ст. 190 (Шахрайство, вчинене у великих розмірах) Кримінального кодексу України. Встановлюються причетні до шахрайської схеми.

Правоохоронці нагадують, щоб не втрапити у пастки шахраїв, пам’ятайте:

  • зазвичай зловмисники в мережі нав’язливо пропонують збільшити ваші заощадження в декілька разів, крім цього, шахраї можуть видавати себе за представника реальної інвестиційної компанії;
  • не існує гарантованих інвестицій або методу, який допоможе заробити велику суму грошей швидко і без зусиль;
  • у разі отримання подібної пропозиції слід знайти більше інформації про неї та компанію, з якою вона пов’язана, читайте відгуки;
  • якщо інвестиція та компанія виявляться реальними, ви повинні підтвердити особистість компанії та працівників, які пропонують Вам угоду.

Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв:

  • Зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про здійснення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.
  • необхідно звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати на лінію 102;