Прикарпатська письменниця Аделя Григорук у Косові презентувала нову книгу (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

20 Вер, 2022 09:12

Поділитись публікацією
Прикарпатська письменниця Аделя Григорук у Косові презентувала нову книгу (ФОТО)

Аделя Григорук — членкиня Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України, заслужений працівник освіти України. Її ім’я відоме не тільки на Прикарпатті і в Україні, але й за рубежем.

Читайте також: Обласна рада вийде з числа засновників журналу «Перевал»

Днями світлиця Косівської центральної міської бібліотеки, яка стала центром проведення більшості культурно-мистецьких заходів, в дружному колі зібрала письменників, журналістів, художників, членів Клубу інтелігенції, «Просвіти», бібліотекарів, поціновувачів літератури на презентацію нової книжки Аделі Григорук та творчу зустріч із письменником Ярославом Ткачівським.

Про це пише “Галка” з посиланням на сайт Української літературної газети.

Аделя Григорук представила присутнім свою книжку «І слово це у мене від Всевишнього: літературний портрет Ярослава Ткачівського», що побачила світ у Харківському видавництві «Майдан» в 2021 році, але через нинішні обставини прийшла до читача аж тепер, у 2022-му.

Об’єктом дослідження літературознавиці стала творчість Ярослава Ткачівського — українського поета і прозаїка, пісняра і гумориста, сатирика і журналіста.  Він автор понад 50 поетичних і прозових книжок, понад 150 пісень, 11 збірників пісень та романсів на власні поезії та аудіо- компактдиска «Пригадай собі волошки…», лауреат багатьох престижних літературних премій та інших творчих нагород.

Повернення до духовності, моралі, національних цінностей, єднання навколо загальносуспільних ідеалів – прикметні риси нашої епохи, відображені в творчому набутку відомого письменника з Прикарпаття. Літературознавиця коротко пройшлася 260 сторінками книги, ілюстрованої чорно-білими фотографіями,— біографічними («Життя, благословенне Зоресловом»), творчістю за тематикою: громадянською («Дух в мені примножить велич мого роду» — Євромайдан у творчості Ярослава Ткачівського), духовною («Воскресіння храмів наших душ»), ліричною  («Зате душа й любов, на щастя, вічні»), пісенною («Срібні акорди ліричного серця»).

«Є письменники, що впродовж усього життя йдуть раз і назавжди обраною для себе дорогою і, здається, пишуть одну-єдину книгу на якусь близьку їм тему. Це — їх зона творчого комфорту, й порушувати її — собі ж і нашкодити. Але є й інші: ті, що шукають, експериментують, не бояться звернути з протореного шляху, бо такою є їхня Муза, неспокійною  і  завзятою,  що водить їх заплутаними лабіринтами в надії знайти нові теми, літературні форми, а також відповіді на непрості естетичні та філософські питання.

Ярослав Ткачівський серед тих, хто шукає. Утвердившись як поет, він якось органічно перейшов у царину епічної літератури, при цьому відразу зумівши  утвердитися  у  «великоформатному»  романному  жанрі.  Але як лірик він сказав вагоме слово і в музично-вокальній поезії, створивши десь близько двох сотень пісень і романсів, надавши тим самим власному мистецькому дереву ще й квітучої пишної крони»,  — такими словами літературознавиця охарактеризувала пісенний доробок.

Наприкінці зустрічі авторка презентованої книги подякувала присутнім за увагу і подарувала бібліотеці нове видання та інші свої літературні надбання. Несподіванкою для бібліотеки був пакунок із книгами академіка Івана Григорука,  який також відвідав бібліотечний захід.

Зустріч пройшла в дружній та теплій атмосфері. Було багато добрих слів, квітів, сердечних  побажань. Вдячними оплесками сприймали присутні виступи та віншування, адресовані Аделі Григорук та Ярославу Ткачівському.

Ярослав Ткачівський за популяризацію творчості письменників подякував міській бібліотеці та бібліотекам-філіям Косівського району, усім, хто любить, підтримує і доносить художнє слово до читача:

«Не відаю, які чари гірських мольфарів подіяли на присутніх у світлиці книгозбірні, але хвилини й години цікавого спілкування струменіли співучим співом карпатських джерел, життєдайною любов’ю до рідного слова, наповненого нездоланним духом і силою. Зате я певен, що ця творча зустріч стане незабутньою для всіх нас: і письменників, і бібліотечних працівників, і читачів. Найприємніші враження від нинішнього побачення із косівськими популяризаторами творчості письменників перепливуть на літературні сторінки нових видань, які, віримо, будемо знову репрезентувати повсюдно,  в т.ч. і на Гуцульщині, бо нам хочеться до вас, бо ми вдячні вам за все, справжні, незрадливі друзі».