Прикарпатські кіберполіцейські викрили хакера, який розповсюджував віруси

Автор: Костинюк Олександр

19 Jan, 2022 15:14

Поділитись публікацією
Прикарпатські кіберполіцейські викрили хакера, який розповсюджував віруси

Прикарпатські поліцейські повідомили про підозру хакеру, який розповсюджував шкідливе програмне забезпечення.

Мешканець Івано-Франківщини підозрюється у створенні та використанні шкідливого програмного забезпечення, через яке поширювалися віруси, з метою отримання прибутку. Наразі правопорушнику слідчі повідомили про підозру, а досудове розслідування триває.

Протиправну діяльність зловмисника викрили співробітники відділу протидії кіберзлочинам Прикарпаття спільно зі співробітниками УСБУ в Івано-Франківській області та слідчими Коломийського районного управління поліції за процесуального керівництва Коломийської окружної прокуратури.

Про це пише “Галка” з посиланням на поліцію Прикарпаття.

В ході проведення слідчих дій правоохоронці встановили, що 34-річний мешканець Івано-Франківської області, фахівець в ІТ-сфері, за допомогою власного апаратно-технічного обладнання створив електронні файли, що розпізнаються як шкідливе програмне забезпечення.

“З метою отримання прибутку, використовуючи шкідливе програмне забезпечення, попередньо здійснивши його модифікацію для отримання зворотного зв’язку зі своєю ІР-адресою, здійснював його розповсюдження, яке призначене для несанкціонованого доступу до електронно-обчислювальних машин необмеженого кола осіб та подальшого несанкціонованого доступу до них”, – йдеться в повідомленні.

У ході обшуків, проведених за місцем проживання зловмисника, вилучено комп’ютерну техніку.

Прикарпатцю слідчі повідомили про підозру за ч.1 ст.361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) ККУ.