Прикарпатський майстер Олег Пилип’юк вирізав з дерева п’ятиметрового зубра (ФОТОФАКТ)

Автор: Соня Грейда

09 Гру, 2023 14:36

Поділитись публікацією
Прикарпатський майстер Олег Пилип’юк вирізав з дерева п’ятиметрового зубра (ФОТОФАКТ)

Майстер з карвінгу Олег Пилип’юк з Білоберізки, що на Верховинщині, вирізав за допомогою бензопили дерев’яну скульптуру зубра висотою 5 м 17 см.

Про це пише Галка з посиланням на журналіста Романа Клима.

Рік тому Олег Пилип’юк вирізав оленя «зростом» 4 м 77 см в Ломачинському лісництві поблизу Сокирянів, а вже через рік подібна фігура постала, біля містечка Красноїльськ. 

“Річ у тім, що нещодавно до мене звернувся директор лісгоспу Василь Хащевий, дещо з гумором запропонувавши «перемогти» оленя з Ломачинців, якого внесено в Національний реєстр Книги рекордів України як «найбільшу скульптуру, вирізану бензопилою»”, – зізнається майстер Олег.

Вибір впав на зубра – масивного звіра, тварину, яку розводять буковинські лісівники. Розроблена спеціальна програма, популяція їх зростає, у Банилові навіть є спеціальний вольєр для належного утримання зубрів.

“Матеріалом для роботи стали вистояні дубові нарізані колоди. Робота тривала 16 днів, на деяких етапах допомагали лісівники. Використано 70 кг високоякісного клею (для порівняння: на оленя пішло 30 кг). Чи не найважче було наростили зуброві боки. А коли скульптура набрала реальних обрисів, у голову «штрикла» думка встановити на карку тварини… сову, щоб надати роботі композиційності і зробити її ще вищою”, – ділиться майстер.

Зубр із совою наразі очікують приїзду експертів Національного реєстру Книги рекордів України, аби ті офіційно зафіксували досягнення.