Прикарпаттю не вистачає грошей на ремонт доріг державного значення – Семанів

Автор: Зелінська Тетяна

14 Тра, 2024 13:10

Поділитись публікацією
Прикарпаттю не вистачає грошей на ремонт доріг державного значення – Семанів

У 2024 році державою передбачено 371 мільйон гривень на утримання доріг державного значення в Івано-Франківській області. За словами заступника начальника Служби відновлення та розвитку інфраструктури Любомира Семаніва, цих грошей недостатньо.

Про це пише “Галка” з наради в Івано-Франківській ОДА.

Про виконання робіт на дорогах загального користування державного значення у 2024 році розповів перший заступник начальника Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області Любомир Семанів.

Цьогоріч для Прикарпаття з державного бюджету передбачили 371 мільйон на утримання доріг державного значення. Ці кошти щомісяця частково надходять до Служби автомобільних доріг. З них – 156 мільйонів гривень дорожники вже витратили.

“У цю суму входять борги: 95 мільйонів, які використали у 2023 році. Основну частину грошей, які будуть витрачені у цьому році, спрямують на чотири напрямки. Ліквідацію ямковості, забезпечення проїзду по 14 штучних спорудах (ремонт мостів – ред.). Забезпечення безпеки дорожнього руху: нанесення розмітки, ремонт бар’єрів, встановлення світлофорів, а також на забезпечення руху на дорогах державного значення у зимовий період.

Виділених коштів на ремонт доріг державного значення в Івано-Франківській області недостатньо. Ми бачимо це з урахуванням цих напрямків, тому хочу звернутися до керівників громад, долучитися до співфінансування робіт”, – каже Любомир Семанів.

Служба відновлення очікує виходу постанови Кабміну щодо фінансування обʼєктів з капітального ремонту та будівництва на двох обʼєктах.

Перший – ділянка автодороги “Татарів – Камʼянець-Подільський”, яку розпочали ремонтувати ще у 2021 році й кошти, що виділили на обʼєкт, за словами Любомира Семаніва, були повністю освоєні. Продовжити ремонтувати дорогу мали у 2022 році, та у звʼязку із повномасштабним вторгненням – припинили. Відремонтувати та ввести в експлуатацію цей обʼєкт хочуть у цьому році.

Другий обʼєкт знаходиться також на дорозі “Татарів – Камʼянець-Подільський” – у селі Стопчатів. На цій ділянці вже тривають роботи, які планують завершити у 2024 році.