Прикарпатці можуть безоплатно зробили обстеження з ранньої діагностики новоутворень

Автор: Іра Блаженко

06 Тра, 2024 21:09

Поділитись публікацією
Прикарпатці  можуть безоплатно зробили обстеження з ранньої діагностики новоутворень

З початку 2024 року 9 864 пацієнти та пацієнтки безоплатно зробили обстеження з ранньої діагностики новоутворень в Івано-Франківській області. Це мамографія, гастроскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія та колоноскопія. Ці дослідження є пріоритетними в Програмі медичних гарантій. Їх вартість оплачує Національна служба здоров’я медичному закладу, який має відповідний договір. Загалом по всій Україні з початку року НСЗУ виплатила понад 231 млн грн закладам за проведені обстеження.

“Для успішного лікування онкології значну роль відіграє раннє виявлення захворювання. Зокрема, це стосується раку молочних залоз, який посідає в Україні перше місце серед онкологічних захворювань жінок. Проте світова практика показує, що його можна успішно лікувати при виявленні на ранніх стадіях. Саме тому серед пріоритетних пакетів Програми медичних гарантій є мамографія, яку пацієнткам віком від 40 років рекомендується проходити регулярно. Від початку року на Прикарпатті цю послугу отримали вже понад 3 тис. пацієнток, що є одним з найбільших показників з-поміж усіх пакетів із ранньої діагностики раку. Понад 3,8 тис. пацієнтів зробили фіброгастроскопію, майже 1,6 тис. – колоноскопію, майже 200 – бронхоскопію, понад 300 – цистоскопію, а гістероскопію – більше 800 осіб”, – говорить директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик.

Як зробити обстеження безоплатно? 

Щоб пройти безоплатно обстеження, необхідно отримати є електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Лікар має направити пацієнта чи пацієнтку на обстеження при наявності ризиків новоутворень:

  • мамографія, колоноскопія – вік від 40 років;

  • цистоскопія, езофагогастродуоденоскопія, гістероскопія, бронхоскопія – від 50 років.

В межах пакетів пацієнту безоплатно гарантується:

  • консультація лікаря перед дослідженням з метою виявлення протипоказань або інших важливих аспектів;

  • аналіз проведених раніше досліджень (за наявності);

  • власне обстеження (мамографія, колоноскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія чи езофагогастродуоденоскопія);

  • проведення біопсії (за необхідності);

  • місцева або загальна анестезія при проведенні гістероскопії, бронхоскопії, езофагогастродуоденоскопії, колоноскопії та цистоскопії, а також консультація анестезіолога перед анестезіологічним забезпеченням;

  • надання заключення результатів ендоскопічних досліджень;

  • надання опису гістологічних та цитологічних досліджень (в випадку взяття біопсії);

  • опис результатів досліджень лікаря-рентгенолога;

  • надання результатів обстеження на плівці та/або запис на цифровий носій пацієнтів (за бажанням).

Ознайомитися з повним переліком послуг можна на сайті НСЗУ в розділі «Вимоги ПМГ 2024» (п. 1-3, 5-6, 11).

Пройти дослідження безоплатно можна як в комунальних, так і приватних медичних закладах, які уклали договір з НСЗУ на відповідну послугу. Так, за пакетом “Мамографія” в Івано-Франківській області договори уклали 6 медзакладів, за пакетом “Колоноскопія” – 22, за пакетом “Бронхоскопія” – 9, за пакетом “Гістероскопія” – 24, за пакетом “Езофагогастродуоденоскопія” – 28, та за пакетом “Цистоскопія” – 20. 

Звертаємо увагу, що пацієнти, які не відповідають критеріям за віком, але мають направлення від лікаря можуть отримати послугу безоплатно за пакетом «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах».

Знайти адреси та телефони закладів з договором із НСЗУ можна на дашборді «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій»: https://cutt.ly/0eqITwGf.

Перейдіть на карту надавачів медичної допомоги і наберіть необхідну назву пакету у фільтрі “Група послуг”. Або ж зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, оператор підкаже контакти найближчого закладу. 

Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику “Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024”. Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

Читайте також: Безплатне зубопротезування на Прикарпатті: хто, як і де може отримати допомогу