Прикарпатцям нагадують правила поводження зі зброєю і застерігають від нелегального володіння нею

Автор: Єва Жасминова

23 Лип, 2022 13:44

Поділитись публікацією
Прикарпатцям нагадують правила поводження зі зброєю і застерігають від нелегального володіння нею

Сектор контролю за обігом зброї Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області  нагадує – дотримуйтесь правил поводження зі зброєю.

Мати зброю – це дуже велика відповідальність, тому правила поводження з нею повинен знати і пам’ятати кожен її власник, адже їх порушення становить небезпеку для оточення.

Придбати мисливську гладкоствольну зброю мають право громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливську нарізну зброю – 25-річного віку. Крім того, з 18 років можна придбати холодну та пневматичну зброю. Кількість зброї, яку може мати її власник, необмежена, однак він повинен забезпечити її безумовну схоронність.

Придбати та зберігати зброю можна тільки після отримання відповідного дозволу в органах поліції.

Придбану зброю протягом десяти днів необхідно зареєструвати в органах поліції за місцем проживання власника й отримати дозвіл на її зберігання та носіння.

Необхідно пам’ятати, що зберігання зброї без дозвільних документів –  це  кримінальне правопорушення.

Відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами передбачена статтею  263 Кримінального Кодексу України та тягне за собою покарання – позбавлення волі. Однак, із введенням воєнного стану в країні внесені зміни до статті 263 Кримінального кодексу України: у разі добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв кримінальна відповідальність не настає.

Забороняється пересилання поштою пороху, зброї, боєприпасів, основних частин зброї, пристроїв та патронів до них.

Передача зброї та боєприпасів від одної особи до другої можлива тільки при оформленні відповідних документів, а саме – дозволу на придбання, який видається органами поліції.

Зброя та боєприпаси до неї повинні зберігатись тільки в спеціально відведеному для цього місці –  металевому ящику або сейфі, спеціально виготовленому для зберігання зброї,  за місцем  постійного проживання.

У випадку зберігання зброї в місцях тимчасового перебування її власників, наприклад, дачних будинках, необхідно повідомити про це органи поліції. Під час зберігання зброя та пристрої для стрільби мають бути в розрядженому стані. А задля безпеки людей  ключ від сейфу має зберігатися тільки у власника зброї.

Під час перенесення або перевезення вогнепальна та пневматична зброя має бути в розрядженому стані та знаходитися в спеціальному чохлі, кейсі або футлярі. При цьому власник зобов’язаний мати при собі дозвіл органу поліції на право зберігання та носіння такої зброї.

У разі втрати зброї  власник зобов’язаний негайно повідомити про це органи поліції за місцем встановлення факту втрати зброї та за місцем перебування її на обліку.

Відповідальність щодо правильного зберігання зброї – важливий чинник безпеки в суспільстві.

З приводу питань оформлення, видачі дозволів і перерєстрації дозволених видів зброї звертайтеся за адресою: вул. Бельведерська 32, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківське РУП ГУНП в Івано-Франківській області