Прикарпатців попереджають про небезпечний тунець з Іспанії

Автор: Костинюк Олександр

05 Oct, 2022 11:11

Поділитись публікацією
Прикарпатців попереджають про небезпечний тунець з Іспанії

Головне управління Держпродспоживслужби в області попереджає мешканців про небезпечний продукт.

Зокрема, надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF):

  • стосовно виявлення гістаміну в тунці, що експортувався з Іспанії (експортер: Frime S.A.U., Spain) до України (імпортер: ТОВ «ОДІСЕЙ ЛЮКС», вул. Київська 19-А, м. Вишневе, Київська область, 08132).

Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену продукцію Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, що передбачено ч. 3 ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», пише “Галка”.

“Шановні споживачі! У разі виявлення в обігу вказаного харчового продукту, повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 51 13 89, 51 13 92 або звертайтесь до або звертайтесь до територіальних управлінь”.

Довідково. Гістамі́н (лат. Histaminum) або 4-(2-аміноетил) – органічна сполука, біогенний амін, медіатор алергічних реакцій негайного типу, також є регулятором багатьох фізіологічних процесів.
Непериносимість гістаміну виникає в тому випадку, коли організм реагує на продукти з високим вмістом гістаміну або на швидке вивільнення вищезгаданої хімічної сполуки в нашому організмі.

Непереносимість гістаміну викликана недостатністю ферменту діаміноксидази (ДАО), який має розщепляти надлишковий гістамін. Цей фермент виробляється в кишечнику. Його недостатність можна компенсувати за допомогою препаратів з ДАО.

Отруєння гістаміном може відбутись, якщо ви їсте рибу, котра жила у водоймах із занадто високою температурою. Така риба ще за життя може накопичувати високий рівень гістамінів. При споживанні подібних морських делікатесів можна отримати захворювання, яке лікарі називають «отруєння рибним скомбротоксином» або SFP.