Прикарпатців закликають правильно вмикати електроприлади після відключень, бо горять дефіцитні деталі

Автор: Борис Марія

30 Nov, 2022 16:21

Поділитись публікацією
Прикарпатців закликають правильно вмикати електроприлади після відключень, бо горять дефіцитні деталі

Прикарпатські енергетики назвали основні правила енергоспоживання в умовах відключень світла.

Як повідомляє пресслужба Прикарпаттяобленерго, зараз все частіше причиною відсутності світла стають не лише графіки погодинних чи аварійних вимкнень, але й неправильна споживацька поведінка після відновлення електропостачання.

Коли подають світло, споживачі намагаються відразу ввімкнути всі електроприлади. Це і спричиняє масові аварійні випадки у мережі.

“Горить не тільки проводка, але й запобіжники та дефіцитні масляні вимикачі у трансформаторних підстанціях та розподільчих пунктах. Все частіше через перевантаження електромереж виходять з ладу лічильники в домівках споживачів, а загорання створює потенційну небезпеку для життя. Наразі 80% виїздів аварійних бригад пов’язані з ліквідацією вимкнень внаслідок перевантаження мереж. Тільки за минулий тиждень бригадам ОВБ філії «Центральна» довелося ліквідувати 89 аварійних випадків. Лише в день доводиться здійснювати заміну 6-10 запобіжників та інших комплектуючих енергообладнання”, – зазначають у компанії.

Так, за словами енергетиків, час відновлювальних робіт може тривати й до 12 годин. Окрім того, у компанії підкреслюють, що існує проблема із запчастинами, які виходять з ладу. Адже запаси на складах закінчуються, а нові замовлення доводиться чекати тижнями, бо більшість виробників географічно знаходяться в областях, де ведуться бої.

Тому прикарпатців просять не створювати аварійних ситуацій.

Для цього варто дотримуватися простих правил:

На час стабілізаційного відключення електроенергії ВИМИКАТИ З РОЗЕТКИ всі енергоємні прилади (пральні машинки, електрочайники, бойлери, електроплитки тощо).

  • ВИМИКАТИ СВІТЛО в приміщеннях, якими не користуєтеся.
  • З появою світла НЕ ВМИКАТИ ОДНОЧАСНО всі енергоємні прилади. Користуйтеся ними почергово. Скористались одним – вимкнули, під’єднали інший.
  • Якщо енергоємні прилади мають таймер, то варто скористатися цим. ЗАПРОГРАМУЙТЕ їх включення в роботу в нічний час з 0:00 до 6:00.
  • ВМИКАТИ електродвигуни та помпові станції ЧЕРЕЗ 20-30 ХВИЛИН після появи електроенергії. Ці прилади дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску.
  • УТРИМУВАТИСЯ ВІД ВИКОРИСТАННЯ зовнішнього освітлення фасадів. Воно створює високе одночасне навантаження на мережі під час увімкнення.