Прикарпатців закликають писати скарги на медзаклади, які беруть гроші за послуги, що фінансуються державою чи громадою

Автор: Андрій Макітра

30 Січ, 2024 08:35

Поділитись публікацією
Прикарпатців закликають писати скарги на медзаклади, які беруть гроші за послуги, що фінансуються державою чи громадою

У Національній службі здоров’я України розповіли, що посилять моніторинг на порушення у медичних закладах, які підписали контракт та фінансуються державою чи місцевим бюджетом. Прикарпатців закликають писати скарги на медзаклади, які працюють неналежним чином – вимагають гроші за обстеження, лікування та препарати, які мають бути безкоштовними.

Читайте також: Безплатна допомога для немовлят із патологіями: в яких медзакладах Прикарпаття і які послуги

Як пише Галка, про це 29 січня на брифінгу в Івано-Франківську розповіла голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.

“Наприклад, НСЗУ контрактує заклади з наданням послуг лікування інсульту. За нашими вимогами в такому закладі має обов’язково бути обладнання комп’ютерної томографії (КТ). Ми часто бачимо, що обстеження на КТ, яке куплене за державні гроші, може бути закрите у вихідний день чи вночі. Також не секрет, що коли людина приходить у певний медзаклад, людині зразу дають рахунок на КТ та рентген дослідження”, – зазначила Наталія Гусак.

Голова НСЗУ каже, що у держави достатньо коштів, щоб дослідження на КТ робили безоплатно “24/7” відповідно до договору.

“За мамографію НСЗУ сплачує за кожне дослідження для жінки в якої є електронне направлення. Коли ви приходите з направленням на мамографію в заклад, який має договір зі Службою та відкритий за кошти місцевого чи державного бюджету, і з вас беруть там гроші – це злочин. Треба писати відповідну скаргу до НСЗУ. Їх ми детально розглядаємо”, – зазначає Гусак.

Після розгляду скарг, НСЗУ зобов’язує заклади відшкодовувати людям гроші, які у них взяли за безоплатне обстеження, лікування та препарати. А контакт-центр НСЗУ працює за єдиним безоплатним номером: 0 800 60 20 19.

“Мене турбує, що під цими “фасадними змінами” (ред.- йдеться про фінансування державою ремонтів, нового обладнання тощо у медичних закладах), насправді є пацієнти, які мають недостатньо відповідної інформації. Через це, їхньою думкою маніпулюють. Досить важко знайти заклад, де за “фасадними змінами” відбулися концептуальні зміни”, – розповіла Гусак.

Також очільниця служби додала, що закликатиме голів громад наводити лад у себе в лікарнях. Тому що законтрактовані заклади мають працювати для людей безоплатно.