Прикарпаття – в трійці областей з найгіршими показниками щеплень від поліомієліту

Автор: Костинюк Олександр

27 Січ, 2022 11:05

Поділитись публікацією
Прикарпаття – в трійці областей з найгіршими показниками щеплень від поліомієліту

Франківщина – у трійці областей з найгіршими показниками вакцинації від поліомієліту.

Читайте також: Законопроєкт про посилення мобілізації: як голосували прикарпатські нардепи

Про це стало відомо 27 січня під час наради в облдержадміністрації, пише “Галка”.

Заступниця голови ОДА Людмила Сірко нагадує, що поліомієліт – це важке невиліковне захворювання, яке може призвести до паралічу або й до смерті.

“Єдиний засіб захисту – вакцинація дітей згідно календаря щеплень. Як в Україні, так і на Прикарпатті розроблено план реагування на цю хворобу. Він проходитиме поетапно, починаючи з 1 лютого.

Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко зазначив, що перші випадки поліомієліту в Україні зареєстровані в Закарпатській та Рівненській області. Ліків проти цієї хвороби не існує в цілому світі.

“За 2021 рік провакциновано 70% дітей віком до 1 року трьома дозами, та старших дітей – 72,8%. Ми входимо в трійку областей з найгіршими показниками вакцинації проти поліомієліту. Приходьте до пунктів щеплення та проводьте рутинну вакцинацію. Відновіть календар щеплень, аби захистити себе та діток”, – каже Дмитренко.

Головний спеціаліст з організації педіатричної допомоги департаменту охорони здоров’я Лариса Підвербецька зауважила, що згідно опитувань, 17% батьків на Прикарпатті взагалі не чули про цю хворобу та про заходи, які можуть уберегти від неї дітей:

“Вірус потрапляє в організм через брудні руки, воду і т.д. Небезпечними є носії, які зовнішньо виглядають здоровими, але розповсюджують інфекцію. У дітей можуть бути схожі симптоми, як при ГРВІ, а потім з’явитися інші. В однієї дитини зі ста може проявлятися параліч. Усі мають бути провакциновані згідно календаря щеплень – у 2, 4, 6 і 18 місяців та у 6 і 14 років”.

Головний санітарний лікар області Руслан Савчук ще раз наголосив, що ціна ігнорування вакцинації від поліомієліту – дуже висока.