“Прикрий свій дзьоб і не говори дурниць”, – Сергій Притула про мовний скандал з Фаріон

Автор: Зелінська Тетяна

10 Лис, 2023 18:45

Поділитись публікацією
“Прикрий свій дзьоб і не говори дурниць”, – Сергій Притула про мовний скандал з Фаріон

У розмові з журналісткою “Галки” Сергій Притула прокоментував мовний скандал, повʼязаний з Іриною Фаріон. В одному з інтерв’ю вона сказала, що не вважає російськомовних військових українцями та патріотами.

Читайте також: Середній рівень донату просів: Сергій Притула про збори на ЗСУ, закордонних донорів, мовний скандал та вибори під час війни (ФОТО)

9 листопада громадський та політичний діяч, засновник однойменного благодійного фонду Сергій Притула приїхав до Івано-Франківська, аби зустрітися з громадськістю та бізнесом. Він розповів про роботу фонду та відповів на питання залу.

В ексклюзивному інтервʼю “Галці” Сергій Притула поділився думками щодо нещодавнього мовного скандалу.

Далі – його пряма мова:

Мені здається, що до людей, які захищають нашу свободу, незалежність і конкретно наші фізичні тіла зі зброєю в руках, ризикуючи своїми життями, краще якщо вже відкривати рот, то для того, щоб їм дякувати.

А якщо у тебе на меті є висловити до них претензії, то завали… Перепрошую. Прикрий свій дзьоб і не говори якихось дурниць. Бляха, комусь хочеться хайпанути на мовній темі крізь призму хлопців та дівчат з третьої окремої штурмової бригади та АЗОВу.

Ми (ред. фонд Притули) маємо за честь допомагати цим підрозділам. Мені байдуже, чи звернеться до мене боєць АЗОВу українською, чи буде зі мною говорити на їдиші або івриті, бо у них є і такі мови у підрозділах. Коли я приїжджаю в іноземний легіон, то мені що – не поважати умовного чувака з Перу, якого я там зустрів, чи бразильців, чи шведа, чи норвежця, бо він не розмовляє українською? Він захищає нас. Я трохи зараз відволікся від основної лінії конфлікту… Але я говорю це до того, що з таким маразмом, з якими оце все прокручується, ми можемо просто скотитися до того, що завтра скажуть – захищати Україну можуть тільки україномовні.

Я думаю, що пані Фаріон варто було б зосередитися, можливо, чи на особистому житті, чи на родині, чи виписати газету “Дім, сад, город”.

Окрема тема для розмови, як після подібних гасел повертатися до викладання в університеті. Це не надто хороший приклад риторики педагога.

Повну розмову з Сергієм Притулою читайте наступного тижня на “Галці”.