Принципи роботи та застосування гідрозамків у гідравлічних системах

11 Чер, 2024 16:05

Поділитись публікацією
Принципи роботи та застосування гідрозамків у гідравлічних системах

Гідрозамок – гідравлічний елемент, регульований зворотній клапан. Знаходиться між гідроциліндром та розподільчим клапаном, основною метою є пропускання рідини у  двох напрямках або в один бік.

 Ключові завдання

Зазвичай встановлюють на виході з порожнини гідроциліндру для блокування в разі падіння тиску в системі. Та перш ніж купити гідрозамок, необхідно ознайомитися з  рядом задач, які він виконує:

  • недопущення зсуву завершальних компонентів механізму, які пов’язані з витоками;
  • гідроблокування в окремих ділянках системи, щоб у відповідному положенні стабілізувати плунжерний насос;
  • ліквідація несправності цілісності системи, гідродинамічного ущільнення у разі різкого падіння напору, тому наявність гідрозамка перешкоджає повній розгерметизації;
  • у разі пониження тиску в гідросистемі – фіксація механізмів, для забезпечення цієї функції його встановлюють на виході циліндричних каналів.

Необхідність обумовлена надійною експлуатацією та безпекою.

Механізм дії

При відсутності команд керування гідрозатвор виконує функцію зворотного клапану: рівень масла забезпечується тільки в одному напрямку через весь механізм. При активації сигналу – механізм пропускає робочу рідину в обидва боки.

В залежності від кількості клапанів корпусу, класифікують наступні види замків:

  1. Односторонні, які мають сідло, запірний елемент, пружину та поршень. Переважно застосовують на автовишках, навантажувачах, де не обов’язковим є повне закриття лінії опускання. Пристрій замикає гідролінію, коли розподільник розташований в нейтральному положенні.
  2. Двосторонні, до складу яких входить: дві запірно-керуючі кульки, один керуючий елемент та дві пружини. Даний тип є універсальним завдяки можливості замикати гідролінію для підйому та опусканню. Він забезпечує нерухомий стан при знаходженні розподільника в нульовому положенні, в той час, як з обох напрямків на циліндр тисне робоча рідина.

Працюють завдяки потоку рідини, додаткове живлення є зайвим.

Сфера використання

Ця частина гідравлічної системи використовується в таких сферах:

  1. Технічне обслуговування. Для комфорту та захисту під час виконання робіт з ремонту гідродвигуна.
  2. Транспортні засоби. Системи підйому та опускання кузовів вантажних машин.
  3. Енергетика. Гарантує налагоджену й стабільну роботу завдяки фіксації гідроциліндрів.
  4. Промислова діяльність, яка потребує фіксації гідромуфти в певному положенні. Наприклад, металообробні станки з ЧПК для фіксації робочого місця чи інструменту.
  5. Фермерська техніка та будівельні агрегати. Гідробар’єр блокує в необхідному положенні робочий механізм, попереджаючи його ненавмисне зниження чи підйом.

Для ефективної роботи пропонуємо вам придбати гідрозамки, які перешкоджають утворенню витоків гідравлічної рідини. Саме в компанії “Моторимпекс” ви знайдете якісну продукцію за доступною ціною.

Реклама