Присідав на другий день після ампутації: в ОКЛ показали, як реабілітовують поранених бійців (ФОТО)

Автор: Турій Роман

22 Лип, 2023 20:25

Поділитись публікацією
Присідав на другий день після ампутації: в ОКЛ показали, як реабілітовують поранених бійців (ФОТО)

У Центрі фізичної та реабілітаційної медицини обласної клінічної лікарні в Івано-Франківську продовжують працювати з військовими.

Задля відновлення втрачених функцій рук, ніг, усього організму, травмаваного через війну, щоби досягти бажаних результатів, потрібна тривала праця й довіра між пацієнтом і фізичним терапевтом, який проводить з воїном чи не найбільше часу, пише “Галка”.

Фізичний терапевт Максим Пащин працює нині з чотирма пацієнтами, які перенесли ампутацію.

«Процес реабілітації – у кожного індивідуальний, – пояснює фахівець. – Все залежить від того, як у пацієнта розвинені м’язова сила, витривалість, баланс».

Один з таких пацієнтів – Роман Примич.

«Ми допомогли йому із підготовкою кукси до протезування, а цими днями протезисти зроблять заміри й будемо ставити протез. А далі перейдемо до навчання ходьбі на протезі», – розповідає реабілітолог.

Роман каже, що реабілітологи тут не з поблажливих, змушують десятки разів повторювати вправи, зате це дає свій результат. До того ж Роман фізично сильно підготовлений до цього. Він – колишній спортсмен, займався боксом.

Після операції з ампутації він уже на другий день присідав на одній нозі й дивував тим самим усе відділення, додавав упевненості й наснаги своїм побратимам, сусідам по палаті.

Завідувачка Центру Катерина Загородня додає, що після спілкування з Романом часто покращується настрій багатьох пацієнтів. Працівники це помічають і радіють, що так є.

«У всіх моїх пацієнтів добре розвинена фізична витривалість, і всі вони хочуть швидко стати на протез, почати ходити. Тому разом працюємо й досягаємо добрих результатів. Роман – теж молодець. Ось подивіться, як він робить «ластівку», – зауважує Максим Пащин.

До слова, цими днями один з перших протезованих військовослужбовців Центру вже повернувся на фронт.