У світі бізнесу використання хмарних технологій є обов’язковою умовою успішності. Сучасні цифрові платформи (хмари) забезпечують можливість приватним особам, бізнес-структурам чи організаціям використовувати через інтернет-мережу обчислювальні ресурси та сховища даних. Виділяють приватні, публічні та гібридні хмари. Компанії з різних сфер діяльності найчастіше обирають приватну хмару як інструмент для використання інтернет-ресурсів. Пояснюється такий вибір безліччю переваг.
Приватна хмара: що це і чим відрізняється від публічної
Як і будь-яка інша, приватна хмара є віртуальною інфраструктурою для хмарних обчислень. Але на відміну від публічної, належить вона одній компанії, підприємству або організації. Для розгортання приватної хмари (private cloud) компанія може використовувати власну серверну інфраструктуру або орендувати обладнання у надійного дата-центру.
За наявності приватної хмари компанія повністю володіє фізичними та віртуальними ресурсами, ні з ким їх не поділяючи:
- Віртуальна інфраструктура приватної хмари фізично ізольована, до неї має доступ лише власник компанії або персонал.
- Фізична інфраструктура (сервери, мережеве обладнання) розміщуються в окремому власному чи орендованому приміщенні. Доступ до серверного приміщення має персонал компанії або спеціалісти дата-центру.
На відміну від ресурсів приватної хмари, до публічної має доступ безліч користувачів. Хмарні ресурси надаються зовнішніми постачальниками послуг.
Переваги приватної хмари
Приватна хмара є найкращим варіантом для компаній та організацій з багатьох причин:
- відсутність необхідності ділити ресурси та потужності з іншими користувачами;
- можливість для компаній повністю контролювати дані, додатки, інфраструктуру;
- висока точність налаштування й управління ресурсами відповідно до вимог компанії;
- високий рівень безпеки завдяки обмеженню доступу;
- можливість налаштування хмари під конкретні бізнес-завдання шляхом підбору обладнання, параметрів мережі та норм безпеки;
- висока продуктивність;
- ефективність використання ресурсів завдяки можливості масштабування й оптимізації;
- зниження ризиків витоку даних, хакерських атак та інших факторів.
Рішення ідеальне для бізнесу, що здійснює діяльність у напрямках з підвищеними вимогами до безпеки та гнучкості регулювання. Використання приватної хмари дозволяє за короткий термін підняти продуктивність на новий рівень.
Приватна хмара в Україні
Компанія De Novo пропонує віртуальну інфраструктуру створену на базі VMware vSphere з високим рівнем контролю та безпеки, можливістю точного налаштування та іншими перевагами. Для середнього та великого бізнесу підійде приватна хмара HPI (Hosted Private Infrastructure) яка надається в ексклюзивне використання за моделлю «як сервіс», з можливістю безкоштовного тестування протягом 14 днів або укласти пілотний контракт на 3-6 місяців. Витрати на оплату послуг HPI від De Novo значно нижчі, ніж на утримання власної фізичної інфраструктури.
Реклама