Прийшло понад 1200 глядачів: як у Франківську пройшов Харківський фестиваль (ФОТО)
25 Вер, 2024 09:10
Чотири дні у Франківську тривав мультижанровий фестиваль «Харків: (не)релокована культура», який відвідало понад 1200 глядачів.
Про це Галці розповіли організатори.
Фестиваль організовувала Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду.
З 12 по 15 вересня пройшло 15 мистецьких подій у приміщеннях франківських Драмтеатру, Філармонії, Театру ляльок та Підземного переходу «Ваґабундо». А саме – шість вистав, три виставки, три дискусії, дві презентації книг та один концерт.
«Метою цього проєкту було познайомити з культурою Харкова, його митцями і тими надбаннями, які були створені у період цієї страшної війни. Ми хотіли, щоб франківці торкнулися їхньої творчості, відчули, чим живуть і дихають нині харків’яни. Нині дуже важливо не ставити себе на паузу. Розуміти, що культура завжди на часі. Особливо, такі інтелектуальні види мистецтва як театр і література, художнє мистецтво і музика. Адже вони можуть змінити нас на краще», – каже голова НСТДУ, народний артист України Богдан Струтинський.
У фестивалі взяли участь понад 100 митців і культурних діячів Харкова, які повноцінно змогли презентувати свої творчі роботи, створені після початку повномасштабного вторгнення.
«Нам хотілося, щоб відбувся контакт культур і мистецтва з різних областей України. Харків наразі єдине місто, в якому місцевою владою заборонено провадити діяльність в межах своїх приміщень. Однак, багато харківських митців та культурних діячів, не зважаючи ні на що, продовжують залишатися і працювати у своєму місті», – ділиться керівниця відділу зовнішніх комунікацій та кураторка творчих проєктів НСТДУ, керівниця проєкту «Харків (не)релокована культура» Ольга Байбак.
Актор, журналіст, ведучий радіо «Накипіло», член команди проєкту «Харків (не)релокована культура» Кирило Лукаш зазначає, що цей фестиваль – спроба “зшити” країну:
«Цей фестиваль є спробою зшивання країни нитками культури. Ворог хоче, щоб ми замовчали: щоб не було вистав, виставок, музики, розмов про літературу. А Харків весь час опирається цьому і каже: ні, буде!».
Вистави показали колективи Театру імені Шевченка, Театру ляльок, Драматичного театру і Театру «Нафта», концерт – музиканти і викладачі Харківського університету мистецтв. На виставках презентували роботи фотографа Олександра Осіпова, художньої студії «AZA NIZI MAZA» та проєкт Літературного музею, а також книги Олега Михайлова, Юліти Ран та видавництва Vivat. Провели три дискусії за участі Іванни Скиби-Якубової, Миколи Набоки, Олени Рибки, Яни Партоли, Ірини Мацевко, Тетяни Пилипчук, а також – авторську екскурсію Тетяни Ігошиної.
Події відвідало близько 1200 глядачів. Фестиваль об’єднав на чотири дні українців з різних регіонів країни. Спонукав до знайомств, розмов і рефлексій, посмішок і сліз радості, обміну досвідом, емоціями та враженнями.